piątek, 21 lutego 2020 11:48

Skrzyżowanie ul. Półwiejskiej i Pustachowskiej - powstanie rondo

 
Skrzyżowanie ul. Półwiejskiej i Pustachowskiej - powstanie rondo źródło: Google Street View

Powiatowy Zarząd Dróg ogłosił przetarg na wykonanie przebudowy i zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Pustachowskiej, Półwiejskiej i Chłodnej.

Inwestycja, o którą od lat zabiegali mieszkańcy tej części miasta, już wkrótce ma doczekać się realizacji. PZD ogłosił przetarg na wykonanie zadania pn. "Przebudowa skrzyżowania typu rondo w m. Gniezno ul. Półwiejska i Pustachowska". 

W ramach tego zadania w tym miejscu ma powstać wyspa z kamiennej kostki brukowej o średnicy 6 metrów o jedynie nieznacznym wyniesieniu ponad powierzchnię jezdni. Organizacja ruchu zakłada powstanie oznakowania poziomego, wprowadzającego ruch okrężny. Jednocześnie jednak, poza dodatkowymi pracami związanymi z fragmentaryczną wymianą chodnika, a także całkowitą wymianą nawierzchni na skrzyżowaniu, nie będą prowadzone dodatkowe prace budowlane w jego rejonie - w tym także dodatkowe szykany zmuszające do zwolnienia przez pojazdy jadące np. od strony ul. Półwiejskiej. W projekcie przewidziano jedynie punktowe elementy odblaskowe, wbudowane wzdłuż linii oddzielających pasy ruchu.

Wykonawca zadania zostanie najpewniej wyłoniony na początku marca, a na realizację będzie miał czas do końca czerwca br.

16 komentarzy

 • Link do komentarza Janek poniedziałek, 24 lutego 2020 21:13 napisane przez Janek

  Z tego planu wynika że ulica Chłodna będzie poza rondem, to po co takie rondo. Dlaczego jest mówione ogólnie, a mieszkańcy patrzą i nie wiedzą o co chodzi. Rada Osiedla dlaczego nie reaguje na taką organizację ruchu gdzie ulica Chłodna nie należy do ronda i jeszcze do tego z tej ulicy można skręcić zarówno w lewo jak i w prawo, ALE MI DBAŁOŚĆ O BEZPIECZEŃSTWO !!! WYWALENIE MOICH PODATNIKA PIENIĘDZY. BRAWO PANIE BUDASZ, projektanci tego ronda i DROGOWCY. Tylko wysłać do programu TVN Turbo Absurdy Drogowe. BRAWO PREZYDENCIE i WŁADZE RADY OSIEDLA.

 • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 24 lutego 2020 09:10 napisane przez Mieszkaniec

  Polwiejska wyremontowac jazda do domu jak na westernie rondo ok bo ludzie jada z duza predkoscia i slaba widocznosc tam jest od strony polwiejskiej albo dac fotoradar i przestana pedzic swego czasu na rano jak szedlem do pracy od strony gebarzewa jezdzila waryjatka audi na tablicach miala chyba ewa czy evo ze 150 na godzine zasowala teraz jej nie widze pustachowska tez by sie przydalo wyremontowac bo do domu ani polwiejska ani pustachowska druga sprawa jak sie jedzie polwiejska to ludzie ktorzy maja posesje niech parkuja na posesji a nie na chodniku bo przejechac ta ulica to prawdziwe rodeo mandaty wstawiac policja i straz miejska jezdzi i nic z tym nie robi nie wspomne i gosciu co sobie stanie ciezarowka kolo kosciola bo sobie zjedzie na week a tam ludzie wyjezdzaja z bram zastawia wszystko nic nie widac stanol by sobie na petli a nie na drodze a pozniej wypadki

 • Link do komentarza Kilo poniedziałek, 24 lutego 2020 08:54 napisane przez Kilo

  Porządne rondo przydałoby się na Wiejskiej/Wrzesińskiej. Istniejące światła to koszmar.

 • Link do komentarza Pustachowa poniedziałek, 24 lutego 2020 07:55 napisane przez Pustachowa

  Jak to rondo ma pomóc w spowolnieniu ruchu? wszyscy będą walić na wskroś przez te wysepke

 • Link do komentarza em-ge niedziela, 23 lutego 2020 13:47 napisane przez em-ge

  Jeżdżę Pustachowską, która przypomina tor przeszkód !

 • Link do komentarza Lokalny użytkownik niedziela, 23 lutego 2020 10:52 napisane przez Lokalny użytkownik

  Przyłączam się do głosów, że natychmiastowej naprawy wymaga ulica Pustachowska. Dziura na dziurze i mnóstwo łatek asfaltowych. Panie radny, lokalny, słaby z pana reprezentant osiedla. Ile osób przejeżdża tą ulicą! Dodatkowo po wykonaniu ostatniej części drogi w stronę Gębarzewa, ruch jest bardzo duży. Ulica ma być wizytówką osiedla. Spójrzmy na ulicę E.Orzeszkowej i uczmy się!

 • Link do komentarza Blueman niedziela, 23 lutego 2020 08:54 napisane przez Blueman

  Bardziej rondo przydałoby się na skrzyżowaniu wrzesinskiej/wiejska/wolnosci. Wtedy wszystkim będzie się lepiej podróżowało ponieważ teraz na obecną chwilę światła bardziej blokują ruch niż pomagają.

 • Link do komentarza Janek sobota, 22 lutego 2020 20:19 napisane przez Janek

  W sprawie ronda powinna być przeprowadzona dokładna analiza potrzeby wybudowania tego typu skrzyżowania. Łatwo wydaję się pieniądze podatnika, ale ludzie ciężko na to pracują i nikt ich nie pyta o takie inwestycje. Ronda powinny być w miejscach naprawdę wymagających zachowania bezpieczeństwa, tam gdzie niema innych możliwości na poprawę bezpieczeństwa. Proszę zwrócić uwagę na pojazdy które parkują na ulicy Półwiejskiej zarówno na jezdni jak i na chodniku. Tego problemu nikt nie chce widzieć, ani Rada Osiedla jak i służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Przepisy sprawę regulują wyraźnie, ale jak w praktyce WIDZIMY , każdy UDAJE że to nie jego sprawa.

 • Link do komentarza szofer sobota, 22 lutego 2020 11:12 napisane przez szofer

  Z każdej ulicy wyjazd w prawo jest chyba najbezpieczniejszy?

 • Link do komentarza Sze sobota, 22 lutego 2020 11:07 napisane przez Sze

  Ruch znikomy, a będzie rondo. Przepraszam, ale po co to rondo?

 • Link do komentarza a1rh sobota, 22 lutego 2020 09:47 napisane przez a1rh

  Najpierw niech zmienią organizację ruchu na skrzyżowaniu Swarzędzkiej z Orzeszkowej tak, by lewoskręt był drogą główną. Nawet po przebudowie nie widać, co jedzie od strony wsi Skiereszewo, a ruch stamtąd żaden.

 • Link do komentarza Michał piątek, 21 lutego 2020 22:14 napisane przez Michał

  Uważam, że przy wyjeździe z ul. Chłodnej, dla bezpieczeństwa, powinien być nakaz skrętu w prawo. Poza tym świetny pomysł, poprawa bezpieczeństwa tanim kosztem i bez ograniczania przepustowości. Zauważmy, że średnica wyspy będzie większa niż koło Piastovej:)

 • Link do komentarza kierowca piątek, 21 lutego 2020 21:28 napisane przez kierowca

  Z tego planu wnioskuje że ma być rondeczko a nie rondo jak na ul. Jeziornej.Dlaczego w Gnieźnie marnuje się pieniądze podatników na takie właśnie inwestycje. Moim zdaniem rondo w tym miejscu jest niepotrzebne skoro z dziurawej ulicy Pustachowskiej jest droga z pierwszeństwem przejazdu w stosunku do ulicy Półwiejskiej i Chłodnej. Ruch jest tak mały że każdy dostosowuje się do przepisów. W pierwszej kolejności należałoby wyremontować ulicę Pustachowską i Półwiejską a nie budować rondo.

 • Link do komentarza darek piątek, 21 lutego 2020 21:19 napisane przez darek

  Jak zwykle w Gnieźnie rondo o średnicy 6 metrów i pomalowane białą farbą pastelową - do pierwszego deszcu

 • Link do komentarza kierowca piątek, 21 lutego 2020 14:58 napisane przez kierowca

  rondo z kostki ? Czyli będzie jak jest. Nikt nie będzie zwracał uwagi czy to rondo czy co załatana dziura.

 • Link do komentarza Janek piątek, 21 lutego 2020 14:07 napisane przez Janek

  Zmarnowane pieniądze,naprawy wymaga ul. Pustachowska.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane