poniedziałek, 06 kwietnia 2020 12:46

Zawieszono realizację budżetu obywatelskiego

 
Zawieszono realizację budżetu obywatelskiego archiwum redakcji

Zarówno wygrane w ubiegłym roku projekty, jak i planowane w tym roku głosowanie nad przyszłorocznym budżetem obywatelskim, zostały zawieszone - informuje dziś Urząd Miejski.

Jak poinformował Magistrat, w związku z panującą epidemią koronawirusa wszystkie realizowane oraz zaplanowane do realizacji projekty wyłonione w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna zostały zawieszone. Dotyczy to projektów, które wygrały w ub. roku, a więc plac zabaw dla dzieci wraz z przebudową boiska piłkarskiego przy ulicy Sikorskiego, budowa mini toru żużlowego oraz toru do pitbike oraz budowa skate parku przy ul. Czeremchowej w Gnieźnie z funkcją sceny plenerowej.

Ponadto poinformowano, że nie będzie także realizowana procedura dotycząca Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna na 2021 rok: Jednocześnie chcielibyśmy podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy do tej pory aktywnie włączali się w proces tworzenia Budżetu Obywatelskiego miasta Gniezna, a w tym roku dodatkowo brali udział w konsultacjach dotyczących zmian regulaminowych Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna - poinformował Magistrat.

2 komentarzy

  • Link do komentarza mieszkaniec środa, 08 kwietnia 2020 16:20 napisane przez mieszkaniec

    Co ma piernik do wiatraka. Mydlenie oczu i tyle. Co ma koronowirus do inwestycji skoro budzet z miasta jest na to zapewniony. Miasto ma dlugi i szuka pieniedzy wszedzie. Mieszkam na osiedlu Ustronie, najpierw zniszczono istniejacy plac zabaw dla dzieci pod parking samochodowy a teraz nie ma od razu inwestycji. To sie pytam gdzie maja dzieci spedzac wolny czas na betonowym parkingu czy w domu przed telewizorem. Tak rzadzacy kolejny raz pokazali jak sie rzadzi w tym miescie. To moze deptak na ul. Rzeznickiej tez nie jest potrzebny skoro brak funduszy i panuje koronowirus.

  • Link do komentarza zainteresowany poniedziałek, 06 kwietnia 2020 15:30 napisane przez zainteresowany

    Z jakiego powodu zawieszono realizację ubiegłorocznych projektów ? Firmy budowlane odmówiły wykonania prac ? A może .................... ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane