piątek, 17 kwietnia 2020 08:33

Przyznano dofinansowania na remonty dróg

 
Przyznano dofinansowania na remonty dróg archiwum redakcji

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o przyznaniu środków na 152 zadania związane z realizacją remontów lub przebudowy dróg w całym regionie. Na listach jest kilka z powiatu gnieźnieńskiego.

W tym roku na zadania polegające na przebudowie lub remoncie dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych przeznaczona została kwota ponad 231 mln złotych. W sumie ze 152 zadań środki rozdzielone zostały na 41 dróg powiatowych i 111 gminnych, co pozwoli na przebudowę 184 km dróg. Poziom dofinansowania z FDS jest uzależniony od wysokości dochodów jednostek samorządu terytorialnego: im niższy dochód własny, tym większa wartość dofinansowania, przy czym maksymalne dofinansowanie może wynieść do 80 proc. kosztów realizacji zadania.

W powiecie gnieźnieńskim środki przyznano:

 • Gmina Łubowo - budowa drogi gminnej przy strefie ekonomicznej w Fałkowie - 350 metrów - 516 358 złotych dofinansowania (50% kosztów)
 • Miasto i Gmina Kłecko - przebudowa drogi gminnej w Bojanicach - 1 km - 716 679 złotych dofinansowania (50% kosztów)
 • Gmina Gniezno - przebudowa drogi w Lubochni - 900 metrów - 456 217 złotych dofinansowania (50% kosztów)
 • Miasto i Gmina Czerniejewo - budowa ul. Polnej w Czerniejewie - 264 metry - 724 943 złotych dofinansowania (70% kosztów)

Wszystkie powyższe zadania samorządy planują realizować w tym roku budżetowym.

Dodatkowo opublikowano także listę rezerwową w przypadku wygospodarowania dodatkowych środków w ramach FDS. Na nich znalazły się takie drogi jak przebudowa ul. Mogileńskiej w Trzemesznie (Miasto i Gmina Trzemeszno, koszt 859 tys. zł - 60% dofinansowania), rozbudowa ul. Wolności w Gnieźnie (Miasto Gniezno, koszt 3 mln 541 tys. zł dofinansowania - 50%, zadanie dwuletnie), przebudowa ul. Warzywnej i Kwiatowej w Kiszkowie (Gmina Kiszkowo, koszt 927 tys. zł - 70% dofinansowania) oraz dwie drogi powiatowe: Witkowo-Malenin (2 mln 197 tys. zł - 70% dofinansowania) oraz Żelazkowo - Gurowo (2 mln 792 tys. zł - 70% dofinansowania).

 

9 komentarzy

 • Link do komentarza LIDIA poniedziałek, 20 kwietnia 2020 23:24 napisane przez LIDIA

  Ulica Kokoszki, a takze ulica prowadzaca do SP Milenium, to jakiś żart. Więcej dziur niż asfaltu.... Strach tamtędy jeździć. Powinniśmy się wstydzić, tym bardziej, że na Kokoszki, do firmy Jeremias przyjeżdżają często goście z Niemiec i innych krajów. Dla nich tamtejsza nawierzchnia z pewnością wygląda jak klasyczna droga wschodnioeuropejska.... Taka egzotyka. Tylko co maja powiedzieć właściciele aut? Czy miasto zapłaci im odszkodowanie jeśli uszkodzą auto?

 • Link do komentarza Dębówianin poniedziałek, 20 kwietnia 2020 12:01 napisane przez Dębówianin

  Ciekawe kiedy zrobią drogę na Dębówcu... Od 5 lat łatają dwa razy w roku te same dziury. W tym roku mieli wy,mienuić nawierzchnie, mamy kwiecień a o remoncie nic nie wiadomo. Tragedia

 • Link do komentarza Jeffrey niedziela, 19 kwietnia 2020 17:57 napisane przez Jeffrey

  Ulica Kokoszki w Gnieźnie jest kiedyś planowana do remontu? Tam nie sposób nie wjechać w jakoś dziurę

 • Link do komentarza tupak sobota, 18 kwietnia 2020 19:41 napisane przez tupak

  Salowa, kula w płot waflu. Trzy lata temu urząd miejski dostał 1,2 miliona złotych na ul. Orzeszkowej od wojewody, dzięki czemu droga powstała szybciej niż planowano (w jednym zamiast w dwóch etapach)

 • Link do komentarza Sławek sobota, 18 kwietnia 2020 15:56 napisane przez Sławek

  Ha zaraz padnę na tę drogę w Lubochni i umrę ze śmiechu. Mam nadzieje że stosunek głosów oddany na Dudę będzie podobny.

 • Link do komentarza FOKA piątek, 17 kwietnia 2020 18:30 napisane przez FOKA

  A za PO to było tak sprawiedliwie? Uczciwie rozpatrywano wnioski? Nie zwracano uwagi na to z jakiej opcji jest włodarz? ŚMIECH!!!!!!

 • Link do komentarza doradca piątek, 17 kwietnia 2020 18:25 napisane przez doradca

  Salowa, ty jesteś z tym "filtrowaniem" taka mądra, jak niejaka Kidawa z "inspiratorami". Jak się bierzesz do krytykowania PiSu tak, jak ona, to najpierw należy poćwiczyć słownik języka polskiego.

 • Link do komentarza Salowa piątek, 17 kwietnia 2020 17:34 napisane przez Salowa

  Hm... Pieniędze od wojewody dostają tylko włodarze filtrujący z PiS.

 • Link do komentarza kierowca piątek, 17 kwietnia 2020 10:26 napisane przez kierowca

  Szał. Całe 2,5 km dróg zrobią... Płakać tylko

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane