Wydrukuj tę stronę
wtorek, 12 maja 2020 10:53

Kolejne środki na zabytki zostały przyznane

 

Podano listę beneficjentów dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach, które zostały przyznane przez Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Kilka tygodni temu opublikowano listy zabytków, które otrzymają pieniądze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na remonty lub konserwacje (zobacz więcej). Teraz poinformowano o dotacjach, które przekaże Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków w ramach swojego naboru wniosków. Łącznie są to 33 różne instytucje.

Jak przekazano, środki w kwocie 40 tys. złotych otrzyma parafia pw. św. Trójcy w Gnieźnie na remont ołtarza bocznego pw. św. Antoniego. 50 tys. złotych trafi do parafii pw. Wniebowzięcia NPM w Łopiennie na drugi etap remontu ołtarza głównego. 

Ponadto 40 tys. złotych przekazane zostanie parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Niechanowie na konserwację ołtarza bocznego z obrazem Matki Boskiej Śnieżnej. 50 tys. złotych otrzyma parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Czerniejewie na remont dachu nawy głównej i bocznej. Jak już wcześniej informowaliśmy, ostatnie parafie otrzymały także środki z MKiDN na te same zadania w kwocie kolejno 50 tys. złotych oraz 350 tys. złotych. Razem z obecną dotacją pozwoli to na przeprowadzenie niezbędnych prac w 2020 roku.

Na liście wnioskujących jest także parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Żydowie, która stara się o konserwację czterech witraży - znalazła się ona jednak pod progiem punktowym i dotacji nie przyznano.

 

1 komentarz