Jesteś tutaj:Gospodarka Ponad milion złotych za działkę przy Sanepidzie
wtorek, 19 maja 2020 08:40

Ponad milion złotych za działkę przy Sanepidzie

 
Ponad milion złotych za działkę przy Sanepidzie fot. Rafał Wichniewicz

Miasto Gniezno wystawiło na sprzedaż nieruchomość, położoną przy ul. św. Wawrzyńca, na której od lat funkcjonuje nieformalny parking dla samochodów.

Mowa o sporej działce położonej przy siedzibie Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Nieruchomość o powierzchni 2689 metrów kwadratowych wiele lat temu była zabudowana barakami pobudowanymi w trakcie ostatniej wojny, które to przez długi czas służyły Rejonowej, a później Powiatowej Kolumnie Transportu Sanitarnego. Po ich rozbiórce dokonanej około 10 lat temu, nieruchomość stała pusta i była wykorzystywana jako parking przez pracowników Sanepidu oraz mieszkańców okolicznych kamienic. 

W listopadzie ub. roku Rada Miasta wyraziła zgodę na sprzedaż nieruchomości. Jest ona częściowo zabudowana w tylnej jej części nieużytkowanymi budynkami mieszkalno-usługowymi o powierzchni 586 metrów kwadratowych: - Obiekt posiada niezależne wejścia do lokali mieszkalnych znajdujących się na piętrze oraz do lokali użytkowych na parterze. Lokale wykwaterowane i nieużytkowane. Budynek mieszkalny znajduje się w pogorszonym stanie techniczno – funkcjonalnym. 

Nieruchomość nie jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego, ale znajduje się w obszarze strefy ochrony konserwatorskiej. Jest uzbrojona w niezbędne media i posiada dostęp bezpośrednio do ul. św. Wawrzyńca. Nie posiada żadnych obciążeń, a na jej gruncie znajduje się jedynie fragment instalacji PEC o długości 20 metrów, który wymaga ustanowienia nieodpłatnej służebności. 

Przetarg na sprzedaż działki odbędzie się w połowie lipca br. Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 1 mln 100 tys. złotych.

34 komentarzy

 • Link do komentarza wilk piątek, 29 maja 2020 16:56 napisane przez wilk

  I komuna się odezwała w obronie swego prezydencika !!!! Będą kolejne podwyżki PYTAM się,bo pewno już coś wiecie towarzysze ?????

 • Link do komentarza senior czwartek, 28 maja 2020 00:03 napisane przez senior

  Tak postępującego upadku Gniezna nie było od czasów powojennych. Nic, tylko usiąść i płakać.

 • Link do komentarza tutejszy środa, 27 maja 2020 23:41 napisane przez tutejszy

  JAm_Jest - wy tak macie. Tylko obrażać i manipulować. ogólniki i żadnych konkretów. Więc ja Pana proszę grzecznie, proszę wyliczyć dokonania tego Pańskiego idola, które w znaczny sposób przyczyniły się do rozwoju miasta i poprawy życia mieszkańców. Nie żądam wiele, proszę zatem ze spokojem mnie poinformować, bo sam niestety niczego nie zauważam oprócz tego, ze robi niewielkie porządki po poprzedniej kadencji, w której tak wiele zaniedbał.

 • Link do komentarza Jam_Jest środa, 27 maja 2020 09:28 napisane przez Jam_Jest

  Ad:rosomak:
  ***************
  Fakt, szalonych ludzi ci u nas dostatek. Wilk co prawda ma jakąś "alergię" na inaczej myślących i postrzegających to, czego sam swoim rozumkiem nie ogarnia, ale cóż? Widocznie i ktoś taki musi być, inaczej świat byłby smutny bez nich.

  Ad:tutejszy"
  **************
  Masz swój nick na ww. blogu jako TUTEJSZY, i mnie prosisz o wyliczenie przedsięwzięcia prezydenta na rzecz miasta?
  Człowieku, weź się ogarnij, jaki z ciebie tutejszy, jak ty nie dostrzegasz nawet tego, co w tym mieście za rządów p.Budasza zostało poczynione?
  Czyżbyś miał coś ze wzrokiem? Wiem, że wirus szaleje i trudno jest się dostać do specjalistów wszelkich specjalizacji chorób, ale okulista cię przyjmie.
  Tutejszy, napisałeś również, że porządkowanie bałaganu, jest jego świętym obowiązkiem, fakt, ale zapomniałeś dodać, za którego z rządzących ten bałagan pozostał, i w tej sytuacji proszę być obiektywnym, a nie wybiórczo wskazywać "winnego".

 • Link do komentarza urzednik po godzinach wtorek, 26 maja 2020 14:51 napisane przez urzednik po godzinach

  Oby tylko tego nie kupił jeden z gnieźnieńskich deweloperów, który znany jest ze stawiania byle jakich estetycznie domów. Generalnie na rynku nieruchomości już jest i tak przesyt, więc nie wiem czego oczekuje urząd. Sprzedaż tej działki za tę kwotę to będzie chyba tylko w sferze marzeń.

 • Link do komentarza rosomak niedziela, 24 maja 2020 16:33 napisane przez rosomak

  Wilk ma generalnie problemy z egzystencją osób inaczej myślących od niego

 • Link do komentarza tutejszy sobota, 23 maja 2020 18:59 napisane przez tutejszy

  Ad. Jam_Jest - może tak wyliczysz przedsięwzięcia tego prezydenta na rzecz miasta? No ja ich nie widzę., a porządkowanie bałaganu jest jego świętym obowiązkiem. Jak wiadomo w przestrzeni publicznej ten pan jest od wielu lat i co, przedtem nie widział dewastacji miasta przez poprzedników, którym służył poprzez swoje zatrudnienie w strukturach miejskich?

 • Link do komentarza Czytelnik sobota, 23 maja 2020 17:23 napisane przez Czytelnik

  Wilku, masz jakąś paranoję z tą zdradą, polskością, antypolskością, patriotyzmem, brakiem patriotyzmu...

 • Link do komentarza puma sobota, 23 maja 2020 13:23 napisane przez puma

  Idealne miejsce na fajny budynek, w świetnej lokalizacji. Od dawna miałem to w głowie. Mam sentyment do tego miejsca. Mieszkałem w sąsiedztwie i chętnie wrócę w to miejsce. Szkoda tego placu na parking. Jest pod targowiskiem, w życiu nie ma nic za darmo...

 • Link do komentarza Jam_Jest sobota, 23 maja 2020 11:49 napisane przez Jam_Jest

  Ad:Daniel:
  ************
  Rozwojowość prezydenta względem włodarza miasta, znam, bo widzę, co dla tego miasta robi, natomiast o twoim rozwoju raczej się nie wypowiem, gdyż już swoim wpisem, dostatecznie pokazałeś, na jakim stopniu rozwój umysłowym jesteś.

 • Link do komentarza wilk sobota, 23 maja 2020 02:10 napisane przez wilk

  Jam_Jest---- ze zdrowiem w porządku u mnie dzięki Bogu !!! Piszę tylko prawdę i nic więcej !!!A dlaczego ? Ponieważ jestem POLAKIEM i mam obowiązki i myśli polskie !!!!! I jeszcze jedno--- Kto ziemie,przemysł i handel oddaje w obce ręce,zdradza swój naród--- jak mawiał stale Hipolit Cegielski,ale tego pewnie nie wiesz,bo skąd . To się tyczy nie tylko rządzących całym państwem,ale także ,a może głównie lokalnej społeczności !!!! I tyle!

 • Link do komentarza Daniel piątek, 22 maja 2020 18:42 napisane przez Daniel

  Jan_Jest - take komunistyczne myślenie. Mieć i nie sprzedawać, byle mieć i może jeszcze tobie za grosze wynająć, żebyś ty miał, jak za dawnych czasów. Dobrze, ze Miasto pozbywa się dziadostwa, szkoda tylko, ze nie potrafi rozsądnie inwestować, no, ale jak widać nie każdy prezydent tego miasta jest rozwojowy.

 • Link do komentarza urzędas piątek, 22 maja 2020 16:10 napisane przez urzędas

  Ta władza nie jest z mojej bajki, ale popiera sprzedaż takich kawałków ziemi albo starego budynku na Róży, bo to tylko generuje koszty i nie daje zysku. Pytanie natomiast jest innego rodzaju, co ten urząd zrobi z tymi pieniędzmi, bo jeżeli to pójdzie na wydatki bieżące albo jakieś kolejne fanaberie nie związane z wizją dalekosiężnego rozwoju miasta, no to marnie widzę kolejną kadencję tej formacji zarządzającej miastem.

 • Link do komentarza Mieszkam w Gnieźnie piątek, 22 maja 2020 09:22 napisane przez Mieszkam w Gnieźnie

  Najlepsze to "wymaga ustanowienia nieodpłatnej służebności".
  Jak korzystam z obowiązkowej miejskiej kanalizacji to za 2 metry rury w poprzek ulicy doprowadzonej pod ziemią do mojej działki co roku muszę płacić do Urzędu Miejskiego Gniezno - Opłata za Urządzenie obce w drodze". Jak PEC ma swoją rurę na terenie działki zakupionej to "wymaga ustanowienia nieodpłatnej służebności"

 • Link do komentarza kiniu piątek, 22 maja 2020 08:02 napisane przez kiniu

  Nasi włodarze sprzedają wszystko co tylko możliwe tylko do sprzedania. Czekać tylko jak działkę koło sanepidu kupi lokalny deweloper i pobuduje bloki w danym miejscu. Czy miasto za rządów obecnej władzy ma taki kryzys finansowy że trzeba wszystko sprzedawać!!!. Buduje się parkingi samochodowe na których dochodzi do włamań. Robi się inwestycje za które nikt do tej pory nie poniósł odpowiedzialności za swą nieudolność. Zaciąga kosmiczne kredyty ze spłatą na kilkadziesiąt lat. Takich mamy PO-włodarzy. Zacierają ręce którzy POmagają w rujnowaniu miasta, a płacze lokalna społeczność.

 • Link do komentarza Zbyszek czwartek, 21 maja 2020 20:46 napisane przez Zbyszek

  Na rowery! Zachciewa się kolejnego , wybrukowanego, zabetonowanego miejsca... Na zieleń stawiać , na przyrodę!

 • Link do komentarza qwertz czwartek, 21 maja 2020 19:17 napisane przez qwertz

  @Maro:
  Jest parking pod placem Piłsudskiego. I co? Stoi pusty, bo Janusze wolą postawić auto na trawniku niż zapłacić za parking.

 • Link do komentarza Jam_Jest czwartek, 21 maja 2020 11:49 napisane przez Jam_Jest

  Ad:wilk:
  **********
  Ty zapewne masz chyba coś nie tak ze zdrowiem, chodzi mi dokładnie o twój sposób postrzegania jednokierunkowego myślenia. Widzisz tylko to, co chcesz widzieć, ale nie widzisz tego, co powinieneś. Twoim zdaniem -cytat (czy ktoś z platformy złodziejskiej coś kiedyś kupił dla społeczności lokalnej, czy polskiego społeczeństwa w szerszym znaczeniu ????? To sitwa, która wszystko, co można sprzedaje, wyłącznie dla własnego prywatnego dobra !!!!!) koniec cytatu.
  Może jednak zdobędziesz się na nieco więcej odwagi i weźmiesz pod uwagę złodziejstwa i machloje (Dobrej zmiany)?
  W tej klice niema dnia żeby nie dochodziło do nadużyć liczonych w milionach, ale co tam, niech kradną, bo przecież ty myślisz inaczej, prawda? Zanim napiszesz następny paszkwil dotyczący włodarzy naszego miasta, to wnikliwie go przemyśl, i nie pisz chorobliwych i nie pozbawionych jadu wpisów.

 • Link do komentarza Otwórz oczy czwartek, 21 maja 2020 07:41 napisane przez Otwórz oczy

  Radę Miasta do dymisji.w mieście nie ma gdzie parkować,a oni ostatni wolny plac sprzedają.gdzie będą parkować pracownicy sanepidu?
  A pieniądze i tak się rozlecą.

 • Link do komentarza Maro czwartek, 21 maja 2020 07:09 napisane przez Maro

  Takie wspaniałe miejsce na trzy piętrowy, płatny parking dla osób przyjeżdżających do centrum. A tu ZOOONG ! Sprzedać można tylko raz . Odkupić będzie dużo , dużo trudniej !

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane