Wydrukuj tę stronę
wtorek, 19 maja 2020 08:40

Ponad milion złotych za działkę przy Sanepidzie

 
Ponad milion złotych za działkę przy Sanepidzie fot. Rafał Wichniewicz

Miasto Gniezno wystawiło na sprzedaż nieruchomość, położoną przy ul. św. Wawrzyńca, na której od lat funkcjonuje nieformalny parking dla samochodów.

Mowa o sporej działce położonej przy siedzibie Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Nieruchomość o powierzchni 2689 metrów kwadratowych wiele lat temu była zabudowana barakami pobudowanymi w trakcie ostatniej wojny, które to przez długi czas służyły Rejonowej, a później Powiatowej Kolumnie Transportu Sanitarnego. Po ich rozbiórce dokonanej około 10 lat temu, nieruchomość stała pusta i była wykorzystywana jako parking przez pracowników Sanepidu oraz mieszkańców okolicznych kamienic. 

W listopadzie ub. roku Rada Miasta wyraziła zgodę na sprzedaż nieruchomości. Jest ona częściowo zabudowana w tylnej jej części nieużytkowanymi budynkami mieszkalno-usługowymi o powierzchni 586 metrów kwadratowych: - Obiekt posiada niezależne wejścia do lokali mieszkalnych znajdujących się na piętrze oraz do lokali użytkowych na parterze. Lokale wykwaterowane i nieużytkowane. Budynek mieszkalny znajduje się w pogorszonym stanie techniczno – funkcjonalnym. 

Nieruchomość nie jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego, ale znajduje się w obszarze strefy ochrony konserwatorskiej. Jest uzbrojona w niezbędne media i posiada dostęp bezpośrednio do ul. św. Wawrzyńca. Nie posiada żadnych obciążeń, a na jej gruncie znajduje się jedynie fragment instalacji PEC o długości 20 metrów, który wymaga ustanowienia nieodpłatnej służebności. 

Przetarg na sprzedaż działki odbędzie się w połowie lipca br. Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 1 mln 100 tys. złotych.

34 komentarzy

startpoprz.12nast.koniec