Jesteś tutaj:Gospodarka Szkolne działki po raz szósty na sprzedaż
czwartek, 21 maja 2020 13:37

Szkolne działki po raz szósty na sprzedaż

 
Szkolne działki po raz szósty na sprzedaż źródło: Google Street View

Starostwo po raz kolejny zdecydowało się wystawić na sprzedaż nieruchomości położone przy ul. Kasprowicza. Wciąż jednak nie zdecydował się opuścić ich ceny.

Mija rok od momentu, jak zapadły oficjalne decyzje o sprzedaży działek podzielonych na boisku Zespołu Szkół Technicznych (dawniej Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2). Kontrowersyjność tej decyzji nie zaważyła w żadnym stopniu na dalszych krokach Starostwa i od października 2019 roku odbyło się już pięć prób zbycia czterech działek, na które został podzielony fragment istniejącego boiska. Nieruchomości położone są od strony ul. Kasprowicza, a do przetargu zostały wystawione za kwotę 137 130 złotych każda - wszystkie mają powierzchnię 653 m2 i są przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną.

Mimo iż odbyło się już pięć przetargów, do tej pory nie znalazł się nikt chętny, aby nabyć wspomniane działki - ostatni odbył się na początku maja. Dodajmy, że z ich sprzedaży Starostwo planuje zmodernizować pozostałą część okrojonego boiska. Obecnie ogłoszony został już szósty przetarg, jednak wartość nieruchomości wciąż pozostaje na tym samym poziomie - 137 130 złotych. Zainteresowani mogą zgłaszać się do rozstrzygnięcia, zaplanowanego na 22 czerwca. 

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza Mietas sobota, 23 maja 2020 10:16 napisane przez Mietas

  Ja sobie nie życzę placu zabaw pod moimi oknami. Nie po to kupowaliśmy działki za miastem, żeby mieć hałas od rana do wieczora. A tak po prawdzie to wszyscy naokoło mają własne ogródki i dla dzieci dość miejsc na swoim prywatnym trenie.

 • Link do komentarza Maro piątek, 22 maja 2020 20:28 napisane przez Maro

  A mógłby tam powstać mały ale piękny osiedlowy plac zabaw dla dzieci. Urokliwe miejsce spotkań młodych mam ze swoimi małymi dziećmi !! Dzieci tym bardziej jak są jedynakami wcale nie chcą ciągle przebywać tylko z mamą na swoim, przydomowym ogrodzie !!

 • Link do komentarza z sąsiedztwa piątek, 22 maja 2020 18:38 napisane przez z sąsiedztwa

  Komu to przeszkadza? Ano nikomu, tylko, ze ten teren latami stoi nieużywany, często chodnik przy nim jest zaśmiecony i nie sprzątany, a młodzież, jeżeli w ogóle ćwiczy na wuefie, to tylko na małym skrawku wytyczonego przez siebie boiska. A nam przeszkadzają samochody na boisku, bo nie po to jest boisko, by było parkingiem dla nauczycieli. i tyle w temacie.

 • Link do komentarza mirek piątek, 22 maja 2020 11:45 napisane przez mirek

  komu to przeszkadza ta wolna przestrzeń troche drzew posadzić i po kłopocie czy ci ludzie co tam mieszkają potrzebują betonów i zgiełku,dbajmy o to co mamy ,dość tym inwestycjom bo już nie ogarniamy tego wszystkiego co sobie fundujemy,głupota kropka.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane