Jesteś tutaj:Gospodarka Kamienica do rozbiórki trafiła na sprzedaż
poniedziałek, 08 czerwca 2020 10:31

Kamienica do rozbiórki trafiła na sprzedaż

 

Miasto Gniezno wystawiło do przetargu nieruchomość, położoną przy ul. Łąkowej, której stan techniczny nie pozwala na jej dalsze użytkowanie.

Pobudowana prawie sto lat temu kamienica ma powierzchnię użytkową 756 metrów kwadratowych i znajduje się na działce liczącej 0,0732 hektara. Budynek został postawiony przez gnieźnieński Magistrat w latach 20. XX wieku z przeznaczeniem dla biedniejszych mieszkańców miasta. Niemal od samego początku stan techniczny kamienicy budził zastrzeżenia, jednak obiekt przez kolejne lata był utrzymywany w stanie pozwalającym na jego użytkowanie. Dopiero w ostatnich latach zdecydowano o wykwaterowaniu lokatorów i zbyciu nieruchomości.

- Budynek w złym stanie technicznym. Pomieszczenia wymagają kompleksowego remontu i modernizacji. Obiekt wymaga wdrożenia kompleksowego programu naprawczego. Zgodnie z wykonaną ekspertyzą techniczną ze względu na wysoki stopień zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i mienia budynek powinien zostać przeznaczony do rozbiórki - zawarto w informacji o przetargu. Na nieruchomości zapisana jest służebność przejścia.

Przetarg na zbycie budynku wraz z działką odbędzie się w połowie lipca. Nieruchomość została wystawiona na sprzedaż za cenę wywoławczą 378 tys. złotych.

1 komentarz

  • Link do komentarza Iwo poniedziałek, 08 czerwca 2020 14:22 napisane przez Iwo

    Kolejny teren dla dewelopera?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane