Jesteś tutaj:Gospodarka Ulicę Warszawską czekają zmiany po planowanym remoncie
środa, 17 czerwca 2020 16:21

Ulicę Warszawską czekają zmiany po planowanym remoncie

 

Przygotowywana od jakiegoś czasu przebudowa nawierzchni w ciągu ul. Warszawskiej ma przynieść ze sobą zmianę w organizacji ruchu na tej ulicy.

Założenia zmiany organizacji ruchu na wspomnianej drodze można było poznać w dokumentacji, dotyczącej propozycji tras rowerowych na terenie miasta, zaprezentowanych w ub. tygodniu. Do dotychczasowej koncepcji, obejmującej różne ulice śródmieścia oraz na osiedlach, dodana została ul. Warszawska, która do tej pory nie była przedmiotem rozmów.

Jak wynika z nowych propozycji, przedłożonych w dokumentacji, koncepcja zakłada zmianę organizacji ruchu na całej długości ul. Warszawskiej. Przewiduje się, że obecnie samochody parkujące pod kątem po wschodniej stronie ulicy, mają stawać równolegle po zachodniej stronie drogi. To w rezultacie może spowodować zmniejszenie ilości miejsc postojowych. Rozwiązanie to miałoby zostać wprowadzone z powodu wytyczenia kontrapasa dla rowerów, który zaczynałby się na skrzyżowaniu z ul. Kościuszki i prowadziłby aż do Rynku. Rowery mogłyby więc poruszać się w kierunku przeciwnym od samochodów, podobnie jak na ul. św. Michała. Dodatkowo przewiduje się, że przy wyjeździe z ul. Warszawskiej w ul. Kościuszki nastąpi zmiana ilości kierunków pasów ruchu. 

Jak udało się nam dowiedzieć, założenia dla ul. Warszawskiej są jedynie częścią większego planu zmiany organizacji ruchu w centrum Gniezna. Sama realizacja pomysłu na wspomnianej ulicy miałaby nastąpić w przypadku przebudowy nawierzchni. Początkowo miała ona nastąpić w tym roku za kwotę 750 tys. złotych, ale ostatecznie została wykreślona z uwagi na cięcia w budżecie, spowodowane mniejszymi wpływami po wybuchu epidemii. Wszystko jednak wskazuje, że w miarę pojawiających się kolejnych środków, pomysł ma zostać zrealizowany. Sama inwestycja polegać ma tylko na wymianie nawierzchni oraz oznakowania poziomego.

6 komentarzy

 • Link do komentarza ciekawy wtorek, 23 czerwca 2020 22:21 napisane przez ciekawy

  Wilku. A czy w magistracie jest zatrudniony choć jeden inżynier - projektant drogownictwa ? Kto według Ciebie w magistracie mógłby sensownie zaprojektować w centrum ścieżki rowerowe? Jest tam choć jedna taka osobistość ?

 • Link do komentarza wilk sobota, 20 czerwca 2020 02:19 napisane przez wilk

  Nie no nie mogę zamilczeć PYTAM się CO za IDIOTA z wąskiej ulicy próbuje jeszcze zrobić NA SIŁĘ ścieżkę rowerową i to jeszcze jako kontrapas???? PYTAM się ponieważ chciałbym tego kogoś poznać z imienia i nazwiska,czy czasem jest normalny czy nadaje się na pacjenta Dziekanki albo nawet Gębarzewa !!! Przecież to jest niezgodne z żadnym normalnym logicznym myśleniem,nie mówiąc już o zagrożeniu dla każdego ruchu na tej ulicy czy BHP !!!!!Podobnie jak na ulicy Michał,tutaj jeszcze gorzej sytuacja wygląda !!! KTO w ogóle takie pomysły posiada w łepetynie ???

 • Link do komentarza REALISTA czwartek, 18 czerwca 2020 14:28 napisane przez REALISTA

  czytelnik. ten "PARKING" jest prywatnym parkingiem pana Pietraka. Jest on zapleczem hotelu "Pietrak". Może nie jest najładniejsza wizytówka centrum miasta ale pomaga funkcjonować hotelowi.

 • Link do komentarza REALISTA czwartek, 18 czerwca 2020 14:27 napisane przez REALISTA

  czytelnik. ten "PARKING" jest prywatnym parkingiem pana Pietraka. Jest on zapleczem hotelu "Pietrak". Może nie jest najładniejsza wizytówka centrum miasta ale pomaga funkcjonować hotelowi.

 • Link do komentarza wizjoner środa, 17 czerwca 2020 21:32 napisane przez wizjoner

  Zmiana sposobu parkowania z poprzecznego na równoległy, spowoduje natychmiast zmniejszenie ilości miejsc parkingowych w centrum ... o połowę ! Wobec tego pytam Pana Prezydenta . Co z parkingami buforowymi dobrze skomunikowanymi z centrum miasta Gniezna innymi rodzajami pojazdów: autobusami, rowerami miejskimi czy hulajnogami elektrycznymi ? Czy te zmiany kiedykolwiek nastąpią? Bo jeżeli nie, to takie zmniejszanie miejsc postojowych w centrum będzie kolejnym gwoździem do trumny. Kolejnym krokiem do uśmiercenia centrum miasta w miesiącach "nieturystycznych".

 • Link do komentarza czytelnik środa, 17 czerwca 2020 18:41 napisane przez czytelnik

  Ulica Warszawska jest ładną ulica, ale należy jej urodę wyeksponować. Jak? Od tego sa specjaliści, a na pewno nie urzędnicy. To samo dotyczy ulicy Dabrówki.,Ona wymaga także radykalnych zmian. Całkiem niepotrzebny jest parking między ul. Grzybowo a Franciszkańską. On nikomu nie służy, no może paru stale tam parkującym, więc nie leży w interesie przyjezdnych, bo oni tam nie zaparkują. Należy w trybie pilnym spowodować uporządkowanie ulicy Franciszkańskiej. Taki piękny zakątek w centrum miasta powinien być perełką z czystymi fasadami, nadto piękne schody z Grzybowa na Franciszkańską mogłyby być takimi mini gnieźnieńskimi schodami hiszpańskimi. Tylko, kto ma o tym pomyśleć? kto ma zachęcić właścicieli kamienic do uporządkowania swoich budowli? No kto?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane