Wydrukuj tę stronę
środa, 17 czerwca 2020 16:21

Ulicę Warszawską czekają zmiany po planowanym remoncie

 

Przygotowywana od jakiegoś czasu przebudowa nawierzchni w ciągu ul. Warszawskiej ma przynieść ze sobą zmianę w organizacji ruchu na tej ulicy.

Założenia zmiany organizacji ruchu na wspomnianej drodze można było poznać w dokumentacji, dotyczącej propozycji tras rowerowych na terenie miasta, zaprezentowanych w ub. tygodniu. Do dotychczasowej koncepcji, obejmującej różne ulice śródmieścia oraz na osiedlach, dodana została ul. Warszawska, która do tej pory nie była przedmiotem rozmów.

Jak wynika z nowych propozycji, przedłożonych w dokumentacji, koncepcja zakłada zmianę organizacji ruchu na całej długości ul. Warszawskiej. Przewiduje się, że obecnie samochody parkujące pod kątem po wschodniej stronie ulicy, mają stawać równolegle po zachodniej stronie drogi. To w rezultacie może spowodować zmniejszenie ilości miejsc postojowych. Rozwiązanie to miałoby zostać wprowadzone z powodu wytyczenia kontrapasa dla rowerów, który zaczynałby się na skrzyżowaniu z ul. Kościuszki i prowadziłby aż do Rynku. Rowery mogłyby więc poruszać się w kierunku przeciwnym od samochodów, podobnie jak na ul. św. Michała. Dodatkowo przewiduje się, że przy wyjeździe z ul. Warszawskiej w ul. Kościuszki nastąpi zmiana ilości kierunków pasów ruchu. 

Jak udało się nam dowiedzieć, założenia dla ul. Warszawskiej są jedynie częścią większego planu zmiany organizacji ruchu w centrum Gniezna. Sama realizacja pomysłu na wspomnianej ulicy miałaby nastąpić w przypadku przebudowy nawierzchni. Początkowo miała ona nastąpić w tym roku za kwotę 750 tys. złotych, ale ostatecznie została wykreślona z uwagi na cięcia w budżecie, spowodowane mniejszymi wpływami po wybuchu epidemii. Wszystko jednak wskazuje, że w miarę pojawiających się kolejnych środków, pomysł ma zostać zrealizowany. Sama inwestycja polegać ma tylko na wymianie nawierzchni oraz oznakowania poziomego.

Galeria

6 komentarzy