Jesteś tutaj:Gospodarka Domy w miejsce usług przy ul. Polnej
czwartek, 23 lipca 2020 14:17

Domy w miejsce usług przy ul. Polnej

 

Trwają prace nad projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla dużej działki, położonej przy ul. Polnej. W miejscu szklarni będą mogły się pojawić domy jednorodzinne.

W tym tygodniu odbyło się spotkanie konsultacyjne w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w rejonie ul. Polnej. Mowa o obszarze w znacznej części zajętego przez usługi - zlokalizowanym na nim są szklarnie lub pozostałości po ich konstrukcjach. Obecnie dla tego obszaru obowiązuje MPZP z 2007 roku, który przewiduje iż na tej nieruchomości mogą funkcjonować tylko usługi. Jakiś czas temu, na wniosek właściciela terenu Rada Miasta przyjęła uchwałę o rozpoczęciu prac nad zmianą zagospodarowania tego miejsca. Obecnie poznaliśmy docelowy kształt i przeznaczenie, jakie będzie miało to miejsce po przyjęciu nowego MPZP.

Zgodnie z projektem, na wspomnianym obszarze w stosunku do uchwały z 2007 roku, zmienia się nieco forma zabudowy. W miejsce dotychczasowych usług możliwa będzie realizacja zabudowy usługowej lub zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Ponadto południowy fragment terenu przeznaczony będzie pod zabudowę jednorodzinną. 

Wszystkie budynki, które będą mogły tu powstać, mają być wolnostojące, nie zajmujące więcej niż 50% powierzchni działki. Ponato domy mogą mieć nie więcej niż 2 kondygnacje nadziemne. Ponadto dla poszczególnych działek określona została geometria dachu, zależna od tego jaką funkcję ma pełnić dany budynek. Każda z działek musi mieć zapewnione co najmniej dwa miejsca postojowe na jeden lokal mieszkalny. 

Co również zaznaczono w projekcie oraz prognozie oddziaływania na środowisko - na terenie występuje określony poziom wód gruntowych - 1 metr w zachodniej części terenu oraz 2 metry w dalszym obszarze aż w kierunku ul. Polnej.

Cały obszar objęty nowym opracowaniem zyskał także wydzielenie dróg komunikacyjnych, umożliwiający dojazd do potencjalnych działek, które mają tu zostać wydzielone. 

Każdy, kto chce złożyć uwagi do projektu, może je zgłosić w formie papierowej lub elektronicznej, w tym za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej do Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Należy podać imię i nazwisko lub nazwę jednostki organizacyjnej i adresu oraz dodatkowo oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy. Termin zgłaszania uwag - do 14 sierpnia 2020 r. Projekty uchwał dostępne są w załącznikach poniżej.

6 komentarzy

 • Link do komentarza starszy gnieznianin wtorek, 28 lipca 2020 13:35 napisane przez starszy gnieznianin

  Ad. inżynier.- nie tylko mokradła, tam, jak pamiętam wydobywano torf i to wcale nie tak dawno. Więc że stabilnością tego gruntu jest podobnie, jak na Żuławach! No a przy tym jeszcze te tory kolejowe i pociągi głównej magistrali Północ-Południe.

 • Link do komentarza inżynier sobota, 25 lipca 2020 23:03 napisane przez inżynier

  Współczuć tylko będzie trzeba nabywcom mieszkań na tych podmokłych terenach. No i ten dojazd, kompletny nonsens. Tan wiadukt nie będzie w stanie przyjąć tak wzmożonego ruchu, już ledwo dyszy i ratowanie go jakimiś cząstkowymi remontami to tylko kosmetyka.

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 24 lipca 2020 21:47 napisane przez mieszkaniec

  Spokojny ważne, że się kasa zgadza. O innych rzeczach pomyśli się później.

 • Link do komentarza Gnieźnianin piątek, 24 lipca 2020 14:06 napisane przez Gnieźnianin

  I następny obszar zamiast być potraktowany jako retencyjny to jest niszczony przez irracjonalną infrastrukturę. A jak wielki to absurd to tworzenie oczek wodnych dla jakoby ogólnej retencji i marnowanie społecznych funduszy.

 • Link do komentarza Winiary1980 piątek, 24 lipca 2020 11:01 napisane przez Winiary1980

  Brawo, brawo. A może na Marcinkowskiego wydać zgodę na bloki. Miejsce super i można dobra cenę za działki uzyskać. Ale co by na to powiedział pewien Sasiad... Ups...

 • Link do komentarza spokojny piątek, 24 lipca 2020 07:21 napisane przez spokojny

  Nie no, pogratulować zagęszczania zabudowy w tej części miasta. Stella pod bloki, Cukrownia pod bloki, ul Polna pod domy, a wiadukt jest jaki jest, do tego brak miejsc rekreacji, brak parku i ogólnie wizji rozwoju układu komunikacyjnego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane