Jesteś tutaj:Gospodarka Działka przy Sanepidzie sprzedana deweloperowi
piątek, 24 lipca 2020 15:24

Działka przy Sanepidzie sprzedana deweloperowi

 
Działka przy Sanepidzie sprzedana deweloperowi archiwum redakcji

W pierwszym przetargu rozstrzygnęły się losy nieruchomości, położonej przy ul. św. Wawrzyńca, wykorzystywanej obecnie jako parking.

W maju informowaliśmy, że Miasto Gniezno wystawiło na sprzedaż niezabudowaną działkę o powierzchni 2689 metrów kwadratowych, zlokalizowaną przy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Na nieruchomości tej dawniej funkcjonowała Kolumna Transportu Sanitarnego, a po rozbiórce jej siedziby kilkanaście lat temu utworzono tu parking, służący pracownikom Sanepidu oraz mieszkańcom pobliskich kamienic.

Nieruchomość została wystawiona w maju br. na sprzedaż za kwotę 1 mln 100 tys. złotych. Zainteresowanych jej zakupem były dwa podmioty, które wpłaciły niezbędne wadium w wyznaczonym terminie.

Ostatecznie działka została zakupiona przez spółkę APART Grupa Deweloperska za cenę 1 mln 551 tys. złotych. Firma ta obecnie realizuje na terenie Gniezna inną inwestycję mieszkaniową - Brylantowe Przedmieście w rejonie ul. Tuwima i Lema.

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza dwa poniedziałek, 27 lipca 2020 07:18 napisane przez dwa

  centrum -kłania się umiejętne czytanie, ze zrozumieniem.

 • Link do komentarza Kupszcza poniedziałek, 27 lipca 2020 05:50 napisane przez Kupszcza

  Kiedyś tam był barak mieszkalny, a nie parking. Po drugie dobra firma kupiła działkę. Centrum miasta nie lubi pustych działek. Tu będzie nieduży budynek mieszkalny i to w strefie konserwatorskiej. Przecież Prezydent wybuduje kolejne parkingi buforowe i będzie można dojść 400 m lub 500. Nie ma problemu.

 • Link do komentarza Wściekły niedziela, 26 lipca 2020 07:21 napisane przez Wściekły

  A mógł tam powstać kolejny parking dwupoziomowy dla Centrum Gniezna dla samochodów dojeżdżających od strony Dalek i Skiereszewa . !!!!! Ale nie powstanie, bo władze miasta ciągle potrzebują , pieniędzy Sprzedadzą wszystko, co tylko można upłynnić. Zastępca prezydenta Pan Grobelny, jest w tym mistrzem !! A Budasz wcale go przed tym nie powstrzymuje. Kurcze kiedy te władze zaczną pozyskiwać pieniądze dla Gniezna w inny sposób niż sprzedawanie naszego wspólnego majątku miejskiego ??

 • Link do komentarza mieszkaniec centrum sobota, 25 lipca 2020 22:58 napisane przez mieszkaniec centrum

  Czy był tylko jeden chętny, czy kilku? Mamy prawo do takiej wiedzy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane