poniedziałek, 14 września 2020 07:51

Prace w szpitalu już na wykończeniu

  SP (opr)
Prace w szpitalu już na wykończeniu źródło: Powiat Gniezno

Cały czas trwa postęp prac w budynku D Szpitala Pomnik Chrztu Polski - obecnie dobiegają końca prace instalatorskie i trwają prace wykończeniowe, obejmujące praktycznie wszystkie poziomy. 

Zakończyły się prace nad uszczegółowieniem ostatecznego zakresu prac, który determinuje termin zakończenia inwestycji. Postęp widoczny jest gołym okiem, a we wnętrzach szpitala pojawia się sprzęt medyczny, wyposażenie toalet i pomieszczeń socjalnych, oświetlenie oraz system wentylacji.

Według dyrekcji szpitala i wykonawcy zakłada się, iż oddanie budynku nastąpi przed pierwotnie zakładanym terminem, który wyznaczono na pierwszy kwartał 2021 roku. Prace budowlane mają bowiem zostać ukończone jeszcze przed końcem bieżącego roku. Samo oddanie obiektu nie pozwoli jednak od razu na przyjmowanie pierwszych pacjentów, gdyż w pierwszej kolejności niezbędne będzie przeprowadzenie procedury odbioru. W nowym szpitalu planuje się między innymi znacznie rozszerzyć świadczenia kardiologiczne. Ważnym elementem, odpowiadającym w dużej mierze za funkcjonowanie szpitala i bezpieczeństwo jego pacjentów, będzie również centralna sterylizatornia, która zastąpi dotychczasowy punkt sterylizacji. Jej uruchomienie pozwoli przede wszystkim na wykorzystanie potencjału nowego bloku operacyjnego oraz realizację świadczeń w tym zakresie dla innych placówek medycznych oraz chociażby gabinetów kosmetycznych. Szpital planuje ponadto wyposażenie nowego budynku w 130 nowoczesnych łóżek szpitalnych, wykonanie zabudowy meblowej dla wszystkich kondygnacji i zakup nowego sprzętu medycznego. 

Po zakończeniu inwestycji kolejnym, ważnym zadaniem będzie scalenie szpitala i przeniesienie wszystkich oddziałów (także z lecznicy przy ul. św. Jana) do nowo wyremontowanego budynku.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane