Jesteś tutaj:Gospodarka Przetarg na baseny letnie raz jeszcze
piątek, 30 października 2020 09:19

Przetarg na baseny letnie raz jeszcze

 
Przetarg na baseny letnie raz jeszcze źródło: torun.pl

Nie doszedł do skutku wybór wykonawcy na wykonanie basenów letnich, które mają powstać przy ul. Spokojnej. Kolejny przetarg został już ogłoszony.

Od dwóch miesięcy trwało oczekiwanie na wybór wykonawcy w przetargu na wybudowanie basenów letnich wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Przypomnijmy iż pierwotnie był on ogłoszony na początku br., jednak z uwagi na sytuację epidemiologiczną i ryzyko ograniczenia środków w budżecie miasta, zadanie to zostało anulowane. Latem jednak przetarg został ponownie ogłoszony i pod koniec sierpnia poznaliśmy oferty złożone przez trzy firmy. 

W zestawieniu cenowym Miasto Gniezno poinformowało, że planuje na to zadanie przeznaczyć 3 mln 860 tys. złotych. Jednocześnie oferty opiewały na kwotę od 3 mln 537 tys. złotych, 3 mln 563 tys. złotych i 4 mln 859 tys. złotych. Wynik tego przetargu przez dwa miesiące nie był określony, ale w miniony czwartek 29 października opublikowano informację o jego unieważnieniu ze względów proceduralnych.

W przypadku dwóch firm, które zgłosiły oferty mieszące się w cenie, stwierdzono iż nie spełnili oni warunków udziału w postępowaniu. W przypadku trzeciej z ofert, droższej, stwierdzono iż zostaje odrzucona gdyż wykonawca nie wyraził zgody na przedłużenie terminu wiązania ofertą. Nowy przetarg na baseny letnie został już ogłoszony - zainteresowani mogą się zgłaszać do 13 listopada br.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane