Jesteś tutaj:Gospodarka Gmina Gniezno szuka wykonawcy inwestycji oświatowej w Jankowie Dolnym
piątek, 06 listopada 2020 11:32

Gmina Gniezno szuka wykonawcy inwestycji oświatowej w Jankowie Dolnym

 

Mieszkańcy wschodniej części Gminy Gniezno w niedługim czasie powinni doczekać się rozbudowy kompleksu szkolno-przedszkolnego w Jankowie Dolnym.

Gmina Gniezno ogłosiła przetarg na zadanie typu "zaprojektuj i wybuduj", w ramach którego ma powstać drugi obiekt oświatowy, zlokalizowany przy obecnie istniejącej placówce w Jankowie Dolnym. Docelowo budynek ma powstać w południowej części nieruchomości, tuż za boiskiem i placem zabaw. 

Program funkcjonalno-użytkowy, przygotowany przez Pracownię Architektoniczną Wegner, zakłada powstanie budynku parterowego w technologii tradycyjnej murowanej o powierzchni 1640 metrów kwadratowych, w którym ulokowane zostanie przedszkole dla 100 dzieci - cztery oddziały po 25 dzieci oraz część szkolna dla klas 1-3 składająca się z 4 sal lekcyjnych. Dodatkowo w obiekcie ma funkcjonować kuchnia w własna z zapleczem oraz jadalnią, szatnie, sanitariaty oraz pomieszczenia socjalne. Budynek ma zostać zaprojektowany tak, by okna z sal lekcyjnych i przedszkolnych były skierowane w stronę południową oraz zachodnią. 

Dodatkowo od strony drogi dojazdowej przewidziane mają postać miejsca postojowe, a także zapewnione mają być chodniki umożliwiające komunikację zewnętrzną oraz dojście do istniejącego już budynku szkolnego. Ponadto obiekt ma mieć infrastrukturę przygotowaną do możliwego zamontowania w przyszłości instalacji fotowoltaicznej. 

Przetarg, który odbędzie się jeszcze w listopadzie, ma pozwolić na wyłonienie wykonawcy - najpierw projektu, a potem realizatora budowy. Gmina Gniezno planuje przeznaczyć na inwestycję 4,6 mln złotych. 

źródło: dokumentacja projektowa

1 komentarz

  • Link do komentarza realista piątek, 06 listopada 2020 17:15 napisane przez realista

    Ludzie domy budują to i Gmina musi dla dzieci tych ludzi rozbudować szkołę.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane