Jesteś tutaj:Gospodarka Trwa rozbiórka przyczółków wiaduktu
poniedziałek, 30 listopada 2020 19:10

Trwa rozbiórka przyczółków wiaduktu

 
Trwa rozbiórka przyczółków wiaduktu źródło: WZDW

Trwają dalsze prace związane z remontem wiaduktu nad torami - obecnie obejmują one zarówno przęsło, jak i przyczółki na których jest ono umocowane.

Po podniesieniu i przeniesieniu głównej, stalowej konstrukcji wiaduktu, która nastąpiła na początku miesiąca, obecnie prace związane z remontem przeprawy prowadzone są w kilku miejscach. 

Aktualnie rozbierane są fragmenty przyczółków po obu stronach przeprawy, których stan techniczny wymagał całkowitej naprawy. Zostały one wykonane w drugiej połowie lat 70. XX wieku, kiedy wiadukt został podniesiony w związku z realizacją elektryfikacji linii kolejowej do Poznania. Rozkuwane są zarówno elementy nośne przyczółków, na których opiera się przęsło wiaduktu, jak i betonowe odcinki najazdów, które w ostatnich latach również uległy degradacji. 

W ostatnim czasie wykonano także piaskowanie fragmentów stalowego przęsła, dzięki czemu oceniono rzeczywisty stan konstrukcji. Weryfikowany jest także stan techniczny śrub i nitów w obszarze skorodowanych połączeń. W głównej fazie remontu konstrukcji stalowej, rozebrane zostaną segmenty montażowe (bez dźwigarów głównych oraz poprzecznic), które następnie będą dokładnie oczyszczone. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane