Wydrukuj tę stronę
piątek, 11 grudnia 2020 12:27

Wyłoniono wykonawcę ul. Wolności

 

Za kwotę przeszło 5 mln złotych wykonane mają zostać prace związane z przebudową drogi łączącej ul. Witkowską z ul. Wrzesińską. Mają się one rozpocząć wiosną przyszłego roku.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o zestawieniu ofert, które zostały złożone w przetargu na przebudowę ul. Wolności. W sumie do rozstrzygnięcia wystartowało sześć firm lub konsorcjów, które złożyły oferty od 5 mln 88 tys. złotych do 7 mln 717 tys. złotych. Z uwagi na konieczność podjęcia działań w zakresie przekazania placu budowy jeszcze w tym roku (z powodu otrzymanego dofinansowania), dokonano już wyboru wykonawcy.

Jak poinformowano, przebudową ul. Wolności zajmie się konsorcjum: lider Firma Drogowa ANDAR s.c. A.D. Białobrzyccy, partner PPHU STAWOJ PLUS Sp. z o.o., które przedstawiło ofertę przebudowy na 5 mln 88 tys. złotych.

Na wczorajszym posiedzeniu Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska przekazano, że prace przy realizacji inwestycji rozpoczną się najpewniej w okolicach marca lub kwietnia 2021 roku. Cała droga o długości 1,3 km będzie realizowana etapami tak, by ułatwić dojazd mieszkańcom tej części osiedla do swoich posesji. Objazdy poprowadzone zostaną w obie strony najprawdopodobniej przez ul. Wrzesińską, Rondo Gnieźnieńskich Olimpijczyków i ul. Witkowską.

8 komentarzy