Jesteś tutaj:Gospodarka Woda przy wiadukcie wciąż płynie. Źródło jest już znane?
czwartek, 17 grudnia 2020 12:13

Woda przy wiadukcie wciąż płynie. Źródło jest już znane?

 

Wypływająca spod nawierzchni nowej drogi woda na ul. Pod Trzema Mostami to efekt prawdopodobnie błędu wykonawczego. Tak twierdzi inwestor, który zlecił badanie mające udowodnić to wykonawcy.

Kilka tygodni temu informowaliśmy o problemie, jaki występuje na wybudowanej przed rokiem przeprawie pomiędzy al. Reymonta a ul. Słoneczną. W rejonie nowego wiaduktu kolejowego na ul. Pod Trzema Mostami, na wysokości wjazdu w kierunku dawnej rampy wojskowej, od kilku miesięcy wycieka woda. Czasem tylko się sączy, a niekiedy płynie jej nieco więcej. Kiedy temperatura spadała poniżej zera - zamarzała. To rodzi pytanie o ryzyko, jakie niesie dla tej wciąż nowej inwestycji.

Pisząc o sprawie na początku listopada br. Urząd Miejski poinformował nas, że pod uwagę branych jest kilka przyczyn. Obecnie jednak Magistrat stoi na stanowisku, że jednak wina leży po stronie wykonawcy. 

- W tej chwili firma STRABAG stoi na stanowisku, że nie jest to udowodnione, że wina leży po ich stronie i że wyciek jest z terenów kolejowych. My ze swojej stronie zleciliśmy dodatkowe badanie, żeby sprawdzić czy w tym wycieku jest mączka dolomitowa, która była wykorzystywana przy budowie tych wiaduktów. Jeśli tak się okaże to przedstawimy to wykonawcy. Być może uda się to załatwić w sposób polubowny i wykonawca wykona to zadanie, a być może niestety będziemy musieli wystąpić na drogę sądową. Nie chciałbym tego, gdyż cały układ drenażowy jest tam dość skomplikowany i wolałbym, żeby zrobił to wykonawca, ale tej sytuacji nie odpuścimy, gdyż naszym zdaniem jest to ewidentna wada wykonawcza, która ujawniła się w okresie eksploatacyjnym - przekazał nam wiceprezydent Jarosław Grobelny. Jak dodał, problem wody w tym miejscu był znany także wykonawcy, gdyż ujawniła się ona już po usunięciu dwóch pierwszych wiaduktów trzy lata temu. 

Problem z wyciekającą wodą rodzi pytania o to, czy w przypadku ustalenia ostatecznego jej źródła, ewentualna naprawa nie spowodowałaby utrudnień na ul. Pod Trzema Mostami. W obecnej "sytuacji komunikacyjnej" Gniezna mogłoby to spowodować dodatkowe komplikacje. - Droga jest całkowicie bezpieczna, jest to wyciek z terenów chodnika i skarp. Gdyby to był jeden wyciek, to nie byłoby problemu, gdyż byłoby łatwiej to zdiagnozować, ale jest on z trzech miejsc i tutaj nie możemy mówić o czymś przypadkowym. Naszym zdaniem nie jest to wina instalacji wodociągowej należącej do PKP, ale tutaj wykonawca, jak każdy wykonawca, stara się podejmować dyskusję na temat ewentualnych wad - przyznał wiceprezydent dodając, że Miasto Gniezno, jako inwestor, jest zabezpieczone na taką ewentualność. 

5 komentarzy

 • Link do komentarza MaX piątek, 18 grudnia 2020 13:46 napisane przez MaX

  To jest mokra plama z wody ciekącej z samochodów, które pięknie wymyte ale nie osuszone wyjeżdżają z najlepszej myjni przy ulicy Reymonta

 • Link do komentarza Hubert piątek, 18 grudnia 2020 09:14 napisane przez Hubert

  Pan który ma nieopodal serwis samochodowy- wylewa scieki z szamba własnie tam !!!

 • Link do komentarza darek czwartek, 17 grudnia 2020 19:34 napisane przez darek

  Może to święte źródełko

 • Link do komentarza były kierowca PKS-u czwartek, 17 grudnia 2020 15:20 napisane przez były kierowca PKS-u

  Wyciek w tm miejscu jest już od dziesiątek lat. Stwierdzam to z całą odpowiedzialnością, bo wyciek obserwowałem jeżdżąc Pod Trzema Mostami.

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 17 grudnia 2020 14:57 napisane przez Mieszkaniec

  Rozumiem, że wykonawca nie chce już wykonywać innych prac na terenie naszego powiatu. Bo to trochę wstyd, że teraz umywa ręce. No, ale w naszym kraju nie ma czegoś takiego jak jakość.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane