sobota, 19 grudnia 2020 19:52

DK15 w kierunku Wrześni doczeka się przebudowy w 2023 roku

 
DK15 w kierunku Wrześni doczeka się przebudowy w 2023 roku źródło: Google Street View

Po kilku latach odkładania inwestycji, na którą czeka wielu mieszkańców południowej części powiatu, zmotoryzowani doczekają się przebudowy drogi krajowej nr 15.

Już kilka lat temu DK15 między Gnieznem a Wrześnią została wyremontowana tylko w powiecie wrzesińskim, a także na początku mijającej dekady wykonano fragment w ciągu ul. Kostrzewskiego. Do realizacji pozostał odcinek od ul. Wolności aż do Czeluścina, ale od lat Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odkładała realizację tego zadania z wielu powodów. W międzyczasie dokumentacja projektowa zdeaktualizowała się - ostatni raz w tej sprawie informacje pojawiały się w marcu 2019 roku i wówczas przedstawiciel GDDKiA przekazał, że nie jest znany czas realizacji zadania.

Dzisiaj opublikowano informację o tym, że DK15 doczeka się jednak przebudowy w najbliższych latach. Jak przekazał prezydent Tomasz Budasz: - Mój zastępca Jarosław Grobelny, który w moim imieniu od ponad 5 lat monitoruje tę ważną, nie tylko dla gnieźnian inwestycję, otrzymał informację, że GDDKiA podjęła decyzję i przewidziała odpowiednie środki finansowe na przebudową drogi krajowej nr 15 na odcinku od ul. Wolności do Czeluścina. Jak dodał, na lata 2021-2022 przewidziana została dokumentacja projektowa tego zadania, zakładająca podobnie jak pierwotnie - poszerzenie jezdni, poprawę bezpieczeństwa na newralgicznych skrzyżowaniach, a dodatkowo także budowę ścieżki rowerowej. Realizacja przebudowy ma nastąpić w 2023 roku.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Jendrek środa, 23 grudnia 2020 00:38 napisane przez Jendrek

  Kiedy naprawa zdewastowanej ul.Witkowskiej ?

 • Link do komentarza hophop poniedziałek, 21 grudnia 2020 12:53 napisane przez hophop

  monitorować i zrobić ulicę Sosnową

 • Link do komentarza miejscowy szofer sobota, 19 grudnia 2020 21:49 napisane przez miejscowy szofer

  Tomasz Budasz: "Mój zastępca Jarosław Grobelny, który w moim imieniu od ponad 5 lat monitoruje tę ważną, .... aż do Czeluścina" Panie prezydencie, z wrodzonej zarozumiałości próbuje Pan przekonać gnieźnian, że wydaje Pan nawet polecenia (!) swojemu zastępcy monitorowania trasy należącej nie do Pana. Taka dobra rada, niech się panowie zajmą ulicami Gniezna i niech pan je osobiście monitoruje, bo widać coraz większe zaległości w tym obszarze pańskiej działalności.

 • Link do komentarza Artur Tiger Wiernowolski sobota, 19 grudnia 2020 21:37 napisane przez Artur Tiger Wiernowolski

  Jak chcą poszerzać, to po dwa pasy w oba kierunki. Karawany tirów są rano. Ani wyprzedzić, a jechać czasem za fadromą czy ciągnikiem do Cielimowa, to 10 min w plecy minimum. O mgle czy rowerzystach nie wspomnę.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022