Jesteś tutaj:Gospodarka Po ukończeniu szpitala kolejnym etapem będzie jego zespolenie
piątek, 08 stycznia 2021 13:30

Po ukończeniu szpitala kolejnym etapem będzie jego zespolenie

 
Po ukończeniu szpitala kolejnym etapem będzie jego zespolenie źródło zdjęcia: Powiat Gniezno

Prace wykończeniowe zmierzają do końca, a już pierwsze szpitalne zespoły sprawdzają stan inwestycji przed oficjalnymi odbiorami. Przychodzi też czas na plany na dalszą przyszłość lecznicy.

Główny wykonawca deklaruje zakończenie ostatecznie wszystkich prac do końca stycznia br. To wtedy do placówki będą mogły wejść służby, które są powołane do wykonania odpowiednich przeglądów wszystkiego w nowym budynku. 

- Udało się nam przystąpić do odbiorów wewnętrznych, naszych, nowego budynku. To nie są jeszcze odbiory prowadzone przez służby, ale wprowadziliśmy nasze wewnętrzne zespoły, które już chodzą po budynku i są już w stanie stwierdzić, jak ta inwestycja została zrealizowana i muszę powiedzieć, na razie - odpukać - większych usterek nie znajdujemy - przyznał Grzegorz Sieńczewski, dyrektor szpitala. Jak dalej dodał, udało się już wdrożyć rozwiązanie informatyczne w szpitalu, które usprawniają pracę personelu.

- To co przed nami, to uzyskanie pozwolenia na użytkowanie tego budynku, tj. odbiory przez służby takie jak straż pożarna, sanepid, nadzór budowlany. Jest to też przeprowadzka do tego budynku i będzie to spore zadanie logistyczne, do którego jednak się szykujemy. Uruchomione zostanie także lądowisko, które będzie mogło przyjmować pacjentów w najcięższym stanie. Jesteśmy dumni, że szpital będzie takie lądowisko posiadał - przyznał dyrektor. Przy pomyślnym przebiegu odbiorów nowy budynek może zacząć funkcjonować do końca marca 2021 roku: - To jest taki wariant, że nie będzie żadnych większych problemów z wykonawstwem po drodze. Na razie wydaje się, że realizacja inwestycji jest robiona rzetelnie i nic nas negatywnie nie zaskakuje. Natomiast przy tak dużej inwestycji, nawet jeśli znalazłaby się jakaś wada centrali np. wentylacyjnej, to jest to możliwe, ale wtedy należałby się zastanowić jak ten problem rozwiązać i o ile to przesunie oddanie szpitala. To jest jedyna niewiadoma, która stoi przed nami, natomiast jesteśmy gotowi do przenosin i uruchomienia nowego szpitala.

Jak dodał dyrektor, placówka będzie wkrótce świadczyć usługi jeszcze szerzej niż do tej pory: - Jesteśmy w trakcie rozstrzygania konkursu na usługi kardiologiczne. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni, gdyż ten konkurs jest bardzo wymagający dla podmiotu, jeśli taki się znajdzie, który będzie te świadczenia realizował. Planujemy zrobić tutaj leczenie kardiologiczne, rehabilitację kardiologiczną - będzie to porządny ośrodek leczenia kardiologicznego - mówił Grzegorz Sieńczewski, wskazując iż swoje oblicze zmieni też oddział ginekologiczno-położniczy: - Wiem, że społeczeństwo bardzo na to czeka i że w każdej chwili to się uda, że uruchomimy naprawdę bardzo ładnie zorganizowany oddział ginekologiczny, który będzie na poziomie światowym, razem ze sprzętem i wszystkim, co z tym jest związane. Ponadto będzie uruchomione nowe laboratorium, nowa centralna sterylizatornia i to wszystko czeka nas na przestrzeni kolejnych lat. 

Jak dalej przekazano, przyszłość szpitala to także jego zespolenie z placówką działającą do tej pory przy ul. św. Jana. - Żeby to zrobić, trzeba będzie także wyremontować tę starą część, tej starej substancji od strony ul. 3 Maja. Nie ukrywam, że jest to kolejna poważna inwestycja, która jest szacowana na poziomie 20, 25, nawet 30 mln złotych - przyznał starosta Piotr Gruszczyński, dodając iż projekt zespolenia szpitala powinien zostać zainicjowany pod koniec kadencji. 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Diabeł niedziela, 10 stycznia 2021 10:04 napisane przez Diabeł

    Te porecze jak za komuny do niczego nie pasują .

  • Link do komentarza realista piątek, 08 stycznia 2021 17:28 napisane przez realista

    Tak patrzę na to ładne zdjęcie korytarza szpitalnego i się dziwię, że nikt nie pomyślał o specjalnej ochronie (z aluminiowych kątowników) wszystkich narożników ścian. Przecież już tydzień po uruchomieniu szpitala zostaną te narożniki uszkodzone przez przepychane łóżka z pacjentami ! Lub przez przewożoną aparaturę medyczną bądź przez przewożone posiłki.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane