Jesteś tutaj:Gospodarka Dwie kamienice doczekają się nowych elewacji
czwartek, 21 stycznia 2021 07:58

Dwie kamienice doczekają się nowych elewacji

 
Dwie kamienice doczekają się nowych elewacji źródło: dokumentacja projektowa

Jeszcze w tym roku dwa kolejne budynki wielorodzinne należące do Miasta zyskają nowy wygląd - obie znajdują się przy ul. Czystej naprzeciwko siebie.

W najbliższym czasie wyłoniony ma zostać wykonawca prac, który podejmie się remontu elewacji dwóch kamienic stojących przy ul. Czystej 5 i Czystej 2b. Obie nieruchomości, należące do Miasta Gniezna, obecnie mają zabrudzone ściany frontowe, na których zachowała się wyblaknięta farba lub też tynk nie był ruszany od wielu lat i podlegał jedynie kosmetycznemu uzupełnieniu. 

Oba budynki będą poddane konserwacji, wypełnieniu brakującego lub uszkodzonego tynku, a następnie zyskają nową kolorystykę. Dodatkowo wykonana zostanie nowa stolarka okienna, a w przypadku kamienicy przy ul. Czystej 5 także nowe balustrady na balkonach. 

Przetarg ogłoszony na remont elewacji obu wspomnianych kamienic zawiera także zakres prac przy budynku miejskim przy ul. Chrobrego 8, który został wyremontowany kilka lat temu i obecnie wykonana zostanie boczna ściana nad domem stojącym obok. Zgodnie z założeniami zamówienia, jeśli wykonawca zostanie wyłoniony w pierwszym rozstrzygnięciu, wszystkie prace mają zostać wykonane do końca czerwca 2021 roku.

2 komentarzy

  • Link do komentarza ciekawy by zobaczyć piątek, 22 stycznia 2021 12:38 napisane przez ciekawy by zobaczyć

    Te ohydne stare, drewniane garaże powinny zniknąć w całym mieście ! Ze wszystkich podwórek czy z posesji jednorodzinnych. Wszędzie straszą swym wyglądem. I co najważniejsze NIKT ZA NIE NIE PŁACI DO KASY MIASTA PODATKÓW. Ale PO i SLD, czyli cała ta "drużyna Budasza" nie chcą się narażać ludziom, by ....nie stracić głosów w najbliższych wyborach do Rady Miasta i NA NOWEGO PREZYDENTA . Lepiej po raz kolejny zadłużać całe miasto czyli wszystkich jego mieszkańców kolejnym kredytem, niż ściągać należne miastu podatki ! Gdzie ten Dron który miał robić zdjęcia prywatnych posesji, by można było zrobić inwentaryzacje wszystkich nielegalnie poustawianych w naszym mieście garaż y czy innych budowli ? Gdzie lata ten dron?

  • Link do komentarza Rychu czwartek, 21 stycznia 2021 08:54 napisane przez Rychu

    Żeby jeszcze zginęły te obrzydliwe garaże, które psują widok na działce róg Czystej /Garbarska/Cierpiegi!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane