Jesteś tutaj:Gospodarka Urząd Gminy Gniezno z instalacją fotowoltaiczną
środa, 27 stycznia 2021 13:24

Urząd Gminy Gniezno z instalacją fotowoltaiczną

 
Urząd Gminy Gniezno z instalacją fotowoltaiczną źródło: Urząd Gminy Gniezno

Na budynku Urzędu Gminy Gniezno powstała instalacja fotowoltaiczna, która pozwoli ograniczyć zużycie energii z tradycyjnych źródeł.

W ostatnim czasie trwał montaż paneli oraz całej instalacji, która została wykonana na dachu Urzędu Gminy Gniezno przy al. Reymonta (o łącznej mocy 32 kW). W ten sposób budynek będzie miał możliwość ograniczenia zużycia prądu z dotychczasowego źródła, a przy tym pozwoli na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Wszystkie panele zostały ustawione w kierunku południowym na całej powierzchni dachu i produkcja energii już trwa, ale - co oczywiste - na wymierne efekty przyjdzie czekać w okresie słonecznych dni, co pozwoli na zwiększenie jej ilości wykorzystywanej do zasilania obiektu. Cała inwestycja kosztowała 130 tys. złotych i w całości została pokryta ze środków pochodzących z kar i opłat za korzystanie ze środowiska. Wykonania zadania podjęła się firma Elektro-Tele Damian Śmigielski z Dalek.

 


Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane