Jesteś tutaj:Gospodarka Dom z pruskiego muru wciąż czeka na nabywcę
wtorek, 02 lutego 2021 09:57

Dom z pruskiego muru wciąż czeka na nabywcę

 

Ogłoszony został czwarty przetarg na zbycie nieruchomości zabudowanej, znajdującej się w centrum Gniezna. Charakterystyczny budynek ma już obniżoną cenę. 

Jesienią 2019 roku podjęto uchwałę, wyrażającą zgodę na zbycie nieruchomości położonej przy ul. Warszawskiej. W ciągu roku posesja wraz ze znajdującym się na niej budynkiem była już trzykrotnie przedmiotem przetargu, jednak do tej pory wciąż nie znalazł się nikt zainteresowany jej kupnem.

Nieruchomość liczy 0,0435 hektara, a sam budynek ma powierzchnię użytkową 284,86 metrów kwadratowych. Obiekt podlega w częściach zewnętrznych ochronie konserwatorskiej, pozwalającej na zachowanie jego historycznego wyglądu. Nieruchomość jest uzbrojona w niezbędne media, jednak nie posiada bezpośredniego dostępu (dojścia i dojazdu) do drogi publicznej - konieczne jest zapewnienie służebności drogowej przez jedną z działek, szacowane na 20 tys. złotych. 

Nieruchomość została na początku wystawiona przez Miasto Gniezno na sprzedaż za cenę wywoławczą 350 tys. złotych. Obecnie ogłoszony został przetarg z ceną obniżoną do 315 tys. złotych - odbędzie się on w marcu br. 

5 komentarzy

 • Link do komentarza wartoczytać czwartek, 04 lutego 2021 12:05 napisane przez wartoczytać

  avalon gdyby nie ta niemiecka okupacja to ludzie w Polsce nadal mieszkaliby w lepiankach i uprawiali ziemie koniami. Przykre, ale rozwój mamy tylko dzięki temu zaborcy. Polska szlachta to tylko Targowica i pijackie zabawy.

 • Link do komentarza mieszkaniec środa, 03 lutego 2021 19:45 napisane przez mieszkaniec

  Co, jak co, ale każą chronić upadłą chatę bez logistycznego zaplecza, a kilka kroków dalej jest dziadostwo nazywane szumnie "halami". Przypomina to to żydowskie przedwojenne sklepiki, ciekawe, ze na niektóre Sanepid zezwala, bo zaplecze sanitarne żadne. Na stołach w pełnym słońcu sprzedaje się produkty spożywcze! Tam to należy prowadzić wycieczki, wstyd dla kolejnych władz, które żyją królikami, a porządku na głównej ulicy zrobić nie potrafią. Gnieźnieńska władzo, przecież jesteście ludźmi światowymi i wiecie, jak powinien wyglądać nawet najskromniejszy bazar? Drugim zabytkiem do zwiedzania jest coś, co nosi nazwę "ruski targ" .To jest dopiero Azja! Naprawdę, nie wstydzicie się za ten handel w takich warunkach? idąc dalej spotykamy handlarzy na Tysiącleciu na kilku murkach lub wprost na ziemi. Ludzie, czy naprawdę Gniezno już tak upadło, ze nie potrafi tym ludziom zaproponować godziwych warunków sprzedaży? Las Vegas w całej krasie, a obok biedny drobny rolnik sprzedający nieśmiało na murku marchewkę i pietruszkę.

 • Link do komentarza avalon wtorek, 02 lutego 2021 20:54 napisane przez avalon

  Ta syfna lepianka powinna spotkać się z buldożerem, wystarczyłoby 15 minut pracy wynajętej maszyny.
  Po co zachowywać takie szkaradztwa?

  Polska pod tysiącletnią okupacją Niemiecką nie ma żadnej tożsamości, dlatego chronimy obrzydliwe budy będące dowodem szwabskiej dominacji, okupacji i naszego niewolnictwa.

 • Link do komentarza micio wtorek, 02 lutego 2021 14:36 napisane przez micio

  ....a na końcu "niechcący" koparka zahaczy i budynek runie... Dobrze że jest to objęte ochronie konserwatora- wszystkie wycieczki trzeba tam prowadzić!

 • Link do komentarza Feliks wtorek, 02 lutego 2021 13:07 napisane przez Feliks

  Milionik na remont i chata bez własnego dojścia i dojazdu twoja. I problem na wieki z sąsiadem.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane