Jesteś tutaj:Gospodarka Otworzyła się restauracja. „Spełniamy wszystkie wytyczne”
poniedziałek, 15 lutego 2021 09:35

Otworzyła się restauracja. „Spełniamy wszystkie wytyczne”

 
Restauracja Leo Libra Restauracja Leo Libra źródło: Google Street View

Od wczoraj klienci ponownie mogą skorzystać z oferty restauracji Leo Libra, mieszczącej się przy ul. Spichrzowej. Uczestniczą oni jednak w... szkoleniu z konsumpcją.

Utrzymujące się obostrzenia spowodowały, że wielu restauratorów znajduje się w sytuacji bez wyjścia. W styczniu w Gnieźnie odbył się protest środowiska właścicieli lokali gastronomicznych, jednak mimo organizacji podobnych manifestacji w innych miastach kraju, do tej pory ich sytuacja nie zmieniła się. Otwarto muzea, kina, zmieniono także inne ograniczenia, ale restauracje, puby czy kawiarnie wciąż mogą wydawać posiłki tylko na wynos. W Gnieźnie jako pierwsza zdecydowała się otworzyć restauracja Leo Libra przy ul. Spichrzowej.

Od niedzieli 14 lutego lokal zaprasza wszystkich na... szkolenie z konsumpcją. Jak poinformowała nas właścicielka restauracji Barbara Kędzierska-Bajer, całość odbywa się zgodnie z prawem i przy zachowaniu wszelkich obostrzeń. Lokal został bowiem wynajęty firmie zewnętrznej, dla której restauracja świadczy usługi cateringowe: - Firma przeprowadza szkolenia w części teoretycznej, a w praktyce daje również konsumpcję - przekazała nam i jak dalej dodała, pod kątem sanitarnym przepisy są w pełni spełniane bardziej nawet niż wskazują na to przepisy: - Spełniamy wszystkie wytyczne. 

Restauracja zaprasza na swoim Facebooku na szkolenia, które odbywać się mają codziennie od godziny 12 do 20. Pierwsi klienci pojawili się już wczoraj, a kolejni zapowiadają swoje przybycie. Miejsca co prawda są ograniczone, ale na udział w szkoleniu sobie zarezerwować telefonicznie. Restauracja wciąż także przyjmuje zamówienia na dowóz.

13 komentarzy

 • Link do komentarza Normalny wtorek, 16 lutego 2021 21:30 napisane przez Normalny

  Jak otwarte to tarcze odebrać i ok

 • Link do komentarza Davidooo wtorek, 16 lutego 2021 17:56 napisane przez Davidooo

  Pięknie, brawo , nareszcie ktoś ma jaja walczyć z tym chorym krajem!!!

 • Link do komentarza Laska wtorek, 16 lutego 2021 06:56 napisane przez Laska

  Bary zamknięte, paby też i restauracje również bo pandemia się szerzy! W marketach klient dotyka klienta, wszyscy używają tych samych koszyków, dotykają tych samych przedmiotów, jak i pieniędzy i tu pandemia nikomu nie zagraża?

 • Link do komentarza Kaufman 73 wtorek, 16 lutego 2021 06:35 napisane przez Kaufman 73

  To nowe cwaniactwo żeby bokiem wyszło i tym którzy to organizują jak i tym którzy z tego korzystają. Są zakazy to usiąść niestety spokojnie na dupie i czekać a nie myśleć jak przechytrzyć prawo. Przez takich ludzi ta pandemia będzie trwała dłużej. Wiem, wiem tak tak nie ma pandemii tylko to wymysł rządzących. Ja leżałem na ikonkę 3 tyg. w tym czasie umarły na moich oczach 9 osoby. Życzę by właściciele przeszli przez to również tak jak inni chorzy to pojmą że interes to nie wszystko bo wkrótce mogą mieć na sumieniu nie tylko kogoś ze swojej rodziny ale też innych. No ale co tam sumienie , przecież liczy się kasa bo nie ma niby za co żyć. Jak nie ma za co żyć to trzeba robić coś innego , ja też tak zrobiłem, a nie kombinować i igrać z życiem . Cwaniactwo cwaniactwo ...

 • Link do komentarza marek wtorek, 16 lutego 2021 05:58 napisane przez marek

  W końcu - nie można tak niszczyć gospodarki jak to robi obecna partia. Tak samo hotele - wprowadzić obowiązek 50% obłożenia (lub nawet 33%) i wszyscy mogą żyć.

  Zamyka się branże dające ludziom prace, a zostawia otwarte kościoły - parodia państwa.

 • Link do komentarza Kris wtorek, 16 lutego 2021 01:18 napisane przez Kris

  Chyba z prxejedzenia

 • Link do komentarza Blondi poniedziałek, 15 lutego 2021 15:47 napisane przez Blondi

  Brawo za odwagę Pani Basiu słusznie że podjęła Pani taką decyzję .

 • Link do komentarza Zenon poniedziałek, 15 lutego 2021 14:56 napisane przez Zenon

  @ Kawa to kościoły otwarte. Rozumiem że się nie wypłacą....

 • Link do komentarza Nina poniedziałek, 15 lutego 2021 14:50 napisane przez Nina

  A czy teraz chciałaby Pani być w jej skórze? Trochę zrozumienia.

 • Link do komentarza Rom poniedziałek, 15 lutego 2021 14:40 napisane przez Rom

  Przecież nie ma przymusu szkolenia sie.

 • Link do komentarza medycyna poniedziałek, 15 lutego 2021 13:47 napisane przez medycyna

  Popieram Monikę. Dość restrykcji w sytuacji, gdy respektujemy wszelkie obostrzenia! A pannie kawie polecam trochę szkoleń na temat wirusów i w ogóle wszelkich zaraz i profilaktyki. Przyjemniej lektury!

 • Link do komentarza Monika poniedziałek, 15 lutego 2021 12:30 napisane przez Monika

  Wreszcie! Dobry przykład dla pozostałych!!!!

 • Link do komentarza Kawa poniedziałek, 15 lutego 2021 10:13 napisane przez Kawa

  Jestem ciekawa kogo będą "szkolić" jak większość zachoruje?
  Jeżeli ktoś po takim "szkoleniu" ciężko zachoruje, nie daj Boże umrze, to nie chciałbym być w skórze tej pani. Oskarżenie prywatne lub dobre ubezpieczenie i ta pani nie będzie już miała problemu - otwierać czy nie? Nie będzie miała czego otwierać!!! No, ale mądry ...po szkodzie!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane