Jesteś tutaj:Gospodarka Projekt planu zagospodarowania terenu przy ul. Spokojnej
wtorek, 16 lutego 2021 10:19

Projekt planu zagospodarowania terenu przy ul. Spokojnej

 
Projekt planu zagospodarowania terenu przy ul. Spokojnej źródło: projekt MPZP

W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie w sprawie projektu planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w rejonie ul. Spokojnej. 

W poniedziałek 22 lutego w Starym Ratuszu o godzinie 16 zaplanowano wyłożenie do publicznego wglądu wraz z dyskusją w temacie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu w rejonie ul. Spokojnej, położonego między zabudowaniami ul. Cichej a parkiem nad Jeziorem Winiary.

Zgodnie z projektem na tym terenie zakłada się regulację układu drogowego na wraz z przewidzianym nowym zagospodarowaniem przestrzennym obecnie niezabudowanych terenów pomiędzy przy ul. Spokojnej, a także pomiędzy nabrzeżem Jeziora Winiary a torami kolejowymi Gniezno - Gniezno Winiary. Zgodnie z projektem planuje się na nich ulokowanie zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z usługami lub samych usług. 

Do projektu każdy może wnieść swoje uwagi, które powinny być dostarczone do Urzędu Miejskiego do 19 marca 2021 roku. W trakcie dyskusji zaplanowanej na 22 lutego również będzie możliwość uzyskania dodatkowych informacji. 

Projekt uchwały wraz z rysunkiem dostępne są poniżej w załącznikach.

21 komentarzy

 • Link do komentarza Redakcja środa, 10 marca 2021 14:30 napisane przez Redakcja

  Jeśli ktoś ma dowody na "dawanie w łapę" to prosimy udawać się do organów ścigania, a nie wypisywać tego typu komentarze (nieopublikowane). Zaniechanie też jest przestępstwem, podobnie jak publiczne pomówienia, nawet pod "anonimowymi" pseudonimami.

 • Link do komentarza Kot Jarka piątek, 19 lutego 2021 15:03 napisane przez Kot Jarka

  Wara od zieleni w Gnieźnie. Dość już zabetonowaliście. Mieszkań w Gnieźnie jest dosyć, nie potrzeba więcej. Tutaj trzeba wyjść i zaprotestować.

 • Link do komentarza Kawa czwartek, 18 lutego 2021 19:31 napisane przez Kawa

  Taką władzę wybraliście!!! Teraz oczywiście WSZYSCY twierdzą, że nie głosowali ani w mieście ani w powiecie na PO i SLD. Ciekawe!
  A teraz macie to co było przez 8 lat rządów PO - ciepła woda w kranie i mówienie jednego a robienie drugiego. Z jednej strony szumne hasła o ekologii, energii odnawialnej, terenach zielonych w mieście - z drugiej BETONOWANIE miasta. Można się tylko dziwić, że tylu naiwnych mieszka w Gnieźnie.

 • Link do komentarza winiarnianka środa, 17 lutego 2021 20:17 napisane przez winiarnianka

  Bardzo zły i głupi pomysł - zachowajmy rekreacyjny i przyrodniczy charakter tego miejsca. Stawmy się tłumnie na wyłożeniu projektu 22.02 o 16.00 i pokażmy swój sprzeciw.

 • Link do komentarza ja środa, 17 lutego 2021 19:49 napisane przez ja

  gdybyście wiedzieli do jakiej instytucj inależy przedmiotowy grunt to by Wam wiele wyjaśniło

 • Link do komentarza bzyk środa, 17 lutego 2021 19:29 napisane przez bzyk

  Urzędników chyba rozum opuścił!!!! Jedno z niewielu miejsc ciszy i spokoju w mieście i chcą urządzić kolejne blokowisko.

 • Link do komentarza bzyk środa, 17 lutego 2021 17:12 napisane przez bzyk

  Urzędników chyba rozum opuścił!!!! Jedno z niewielu miejsc ciszy i spokoju w mieście i chcą urządzić kolejne blokowisko.

 • Link do komentarza Miejscowa środa, 17 lutego 2021 15:41 napisane przez Miejscowa

  Skandaliczny pomysł!!!! kiedyś miejsce nazywane terenami zielonymi miasta Gniezna, praktycznie nie do ruszenia pod jakakolwiek zabudowę a tu proszę jaki rozmach. Jak szaleć to szaleć, bloki, usługi i inne duperele. Czas chyba oprzytomnieć urzędnicy, bo za chwilę zabetonujecie Nam całe miasto. Mówię pomysłowi kategoryczne Nie !!!!

 • Link do komentarza DZ środa, 17 lutego 2021 15:32 napisane przez DZ

  Wszystko przesądzone deweloper zapłacił dużą kasę na głowie staną żeby mu to wyszło.

 • Link do komentarza Miejscowa środa, 17 lutego 2021 15:31 napisane przez Miejscowa

  Skandaliczny pomysł!!!! kiedyś miejsce nazywane terenami zielonymi miasta Gniezna, praktycznie nie do ruszenia pod jakakolwiek zabudowę a tu proszę jaki rozmach. Jak szaleć to szaleć, bloki, usługi i inne duperele. Czas się chyba opamiętąć urzędnicy , bo za chwilę zabetonujecie Nam całę miasto. Mówię pomysłowi kategoryczne NIE !!!!

 • Link do komentarza jermak środa, 17 lutego 2021 01:01 napisane przez jermak

  Już nawet kilkadziesiąt lat temu kogoś poniosło z tymi blokami na Łazienkach :-)

 • Link do komentarza wilk środa, 17 lutego 2021 00:47 napisane przez wilk

  Wara od tego lasku nad jeziorem komuchy przebrzydłe,pytam się kto naciska na rozbudowę na urzędników i prezydenta z dewloperow???? Biada jak wytniecie tam choćby jedno drzewko,to biada wam!!! Zaraz będzie zawiadomienie do ekozielonych,zrobią wam czerwony październik !!

 • Link do komentarza Adso wtorek, 16 lutego 2021 21:40 napisane przez Adso

  Zmiana przeznaczenia na zabudowę wielorodzinną + usługową spokojnego urokliwego zakątka Gniezna?

 • Link do komentarza Mieszko wtorek, 16 lutego 2021 19:38 napisane przez Mieszko

  Dziwny pomysł aby jezioro, teren rekreacyjny zabudować blokami i warsztatami samochodowymi.

 • Link do komentarza Mariano wtorek, 16 lutego 2021 19:07 napisane przez Mariano

  Siedzą,przy biurkach niespełnieni niedowartościowani na urzędach posadach z nadania zięciowie synowie córki kuzynki,łasi na tytuły spragnieni oklasków,gotowi najgłupsze pomysły klepnąć i uargumentować nigdy nie ponosząc konsekwencji bo w Pl urzędnik jest nietykalny.. Aż mnie zatkało widząc ich zakusy bo jeśli nie diabeł to posłaniec z darami od dewelopera lobbuje w UM. Bo oni wiedzą lepiej

 • Link do komentarza Robert wtorek, 16 lutego 2021 17:12 napisane przez Robert

  Trudno nawet to komentować , tereny zielone rekreacyjne w pobliżu centrum miast to dzisiaj dobro deficytowe we wszystkich obszarach miejskich.
  Włodarze naszego miasta po raz kolejny pokazują , że nie mają pomysłu na rozwój miasta i dbałość o miejsce wypoczynku czy rekreacji mieszkańców.
  W takim miejscu usadowić usługi to delikatnie określając głupota .
  Jak ostatnio widać niestety wybory władz Gniezna i Gminy nie są zbyt udane .

 • Link do komentarza spacerowicz wtorek, 16 lutego 2021 15:55 napisane przez spacerowicz

  dopiero co posprzątano te tereny dla tak obecnie potrzebnej rekreacji dziesiątek tysięcy mieszkańców Tysiąclecia, Ustronia i oczywiście Winiar - a teraz zabudowa wielorodzinna / mieszkaniowo-usługowa???
  to może te nowe parki też przeznaczmy pod zabudowę? a potem Wenecję (najlepiej po rewitalizacji)?

  o co tu chodzi w tym mieście? kto ma takie chore pomysły?
  nie wierzę, że nie stoi za tym czyjś partykularny interes, znajomy developer lub nowy "lokalny inwestor"

 • Link do komentarza Gnieźnianin wtorek, 16 lutego 2021 15:08 napisane przez Gnieźnianin

  Obudowanie Jeziora Winiary blokami to iście chory pomysł. To zabije urok tych terenów, zwłaszcza że sama obwodnica wzdłuż linii jeziora nie zachęca do odpoczynku i rekreacji od strony plaży miejskiej.
  Dlaczego nikt nie pomyśli kreatywnie i rozbuduje tę część miasta o kolejne miejsca wypoczynku i rekreacji?
  Zwłaszcza, że są już tam dwie hale sportowe, boisko, plac zabaw i siłownia zewnętrzna.
  Rozbudowa tego terenu o kolejne ścieżki rowerowo-spacerowe, wiaty piknikowe dla rodzin, parking dla osób które dojeżdżają by pobiegać bądź po prostu odpocząć poprawiła by wizerunek miasta, i pozwoliłaby zachować naturalny urok tego miejsca.

 • Link do komentarza miastowy wtorek, 16 lutego 2021 12:05 napisane przez miastowy

  Ciekawe, że Miasto chce wydać krocie na porządkowanie cudzego terenu na Dziekance twierdząc, że potrzeba tam terenów rekreacyjnych, a chce zabudowywać piękne skrawki zieleni nad jeziorem Winiary. To tam potrzeba terenów rekreacyjnych dla tysięcy mieszkańców pobliskich osiedli i ludzi z miasta. No ale władzy chodzi przede wszystkim o kasę, którą dostanie budżet.

 • Link do komentarza Radek wtorek, 16 lutego 2021 11:20 napisane przez Radek

  to nie jest dobry pomysł ! może wiemy kto jest pomysłodawcą ?

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane