Jesteś tutaj:Gospodarka PWSZ przygotowuje się do kolejnej inwestycji
piątek, 19 lutego 2021 12:12

PWSZ przygotowuje się do kolejnej inwestycji

 

Jeszcze w tym roku wykonany ma zostać generalny remont jednego z najbardziej charakterystycznych budynków, znajdujących się na terenie koszar przy ul. Wrzesińskiej.

Nie udało się pięć lat temu z uwagi na krótki czas rozliczeniowy, jaki przypadł w ramach dofinansowania, ale w tym roku ma się to już udać. Mowa o dofinansowaniu, które otrzymała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, a które ma zostać przeznaczone na realizację kapitalnego remontu budynku nr 7 na terenie powojskowym przy ul. Wrzesińskiej. Mowa o charakterystycznym obiekcie z wieżą zegarową. Pierwotnie budynek miał przejść remont na przełomie 2016 i 2017 roku, jednak czas, w jakim wówczas należało się zmieścić w wydatkowaniu środków, był zbyt krótki na realizację zadania. 

- Możemy rozpocząć największą chyba w tej chwili inwestycję, a mianowicie remont i dostosowanie do potrzeb rektoratu i administracji budynku przy ul. Wrzesińskiej. Jest to budynek dawnego dowództwa garnizonu z piękną wieżą zegarową. Dzięki tym funduszom możemy rozpocząć remont i myślę, że w ciągu krótkiego czasu przenieść się bliżej studentów i wykładowców - przekazał prof. Paweł Chęciński, rektor PWSZ. Dofinansowanie, jakie otrzymała uczelnia, wynosi 8,5 mln złotych. Rektor przyznał, że dofinansowanie nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie ze strony posła Zbigniewa Dolaty.

Jak dodał, po rozmowie z prezydentem Gniezna PWSZ Gniezno przy ul. Wrzesińskiej ma także otrzymać nieodpłatnie dwa inne obiekty: - Są to budynki należące do miasta - sala gimnastyczna znajdująca się na terenie kampusu oraz budynek dawnego kasyna wojskowego. To niezwykle cenne nabytki, a dodatkowo prezydent obiecał wspomóc nas w remoncie kasyna - przyznał rektor. Nieruchomości mają zostać przekazane wraz z gruntem, który się wokół nich znajduje. 

4 komentarzy

 • Link do komentarza jesień 89 poniedziałek, 22 lutego 2021 12:18 napisane przez jesień 89

  Kto pamięta sierżanta "Bebzona"? Był szefem tego obiektu.

 • Link do komentarza Lysy niedziela, 21 lutego 2021 20:46 napisane przez Lysy

  Ojjjj...jakie to czasy:)...Śniadania...obiady...kolacje...Zmywak,obieram,kuchnia...Pozdrawiam LATO 97...

 • Link do komentarza wieslawkalibabka sobota, 20 lutego 2021 23:03 napisane przez wieslawkalibabka

  sluzylem w tej jednostce wiosna 1974-76

 • Link do komentarza Jarydl piątek, 19 lutego 2021 20:35 napisane przez Jarydl

  Ta wiadomość bardzo cieszy. We wspomnianym budynku mieściła się kuchnia i stołówka żołnierska a nie dowództwo garnizonu. Był czas gdy wieża zegarowa emitowała dźwięki marszu 17 pal. Życzę sukcesu!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane