Jesteś tutaj:Gospodarka Dawna szkoła po raz trzeci do sprzedaży
czwartek, 25 lutego 2021 13:42

Dawna szkoła po raz trzeci do sprzedaży

 

Kolejny raz Miasto Gniezno stara się o zbycie nieruchomości zabudowanej, położonej przy ul. Zamiejskiej na os. Róża.

To już trzeci przetarg, którego przedmiotem jest budynek, który dawniej stanowił siedzibę szkoły w dawnej wsi Róża (dziś osiedle Gniezna). Nieruchomość została wystawiona na sprzedaż po raz pierwszy wiosną ub. roku, jednak mimo dwóch przetargów do tej pory nie znalazł się zainteresowany kupnem.

Działka o powierzchni 549 metrów kwadratowych zabudowana jest pochodzącym z 1912 roku budynkiem szkolnym. Obiekt jest podpiwniczony, dwukondygnacyjny z użytkowym poddaszem. Od lat budynek wykorzystywany był na cele mieszkalne. Dodatkowo podlega on ochronie konserwatorskiej.

Trzeci przetarg na zbycie nieruchomości odbędzie się w połowie kwietnia. Początkowa cena wywoławcza była w wysokości 738 000 złotych, ale obecnie została ona obniżona do kwoty 664 200 złotych. 

1 komentarz

  • Link do komentarza Filip czwartek, 25 lutego 2021 14:17 napisane przez Filip

    i drugie tyle co najmniej potrzeba na to, by jakoś przystosować budynek do współczesnych wymogów. Oby zresztą tylko starczyło!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane