Jesteś tutaj:Gospodarka Mieszkańcy apelują, by wciąż zgłaszać uwagi i podpisywać się pod petycją
wtorek, 09 marca 2021 11:13

Mieszkańcy apelują, by wciąż zgłaszać uwagi i podpisywać się pod petycją

 

Jeszcze 10 dni zostało zainteresowanym na zgłaszanie swoich uwag do planu zagospodarowania przestrzennego przy ul. Spokojnej. Wciąż też zbierane są podpisy pod petycją.

Z naszą redakcją skontaktował się jeden z mieszkańców Gniezna, który poprosił o ponowienie informacji o podpisach zbieranych pod petycją w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego przy ul. Spokojnej. - (...) konsekwencją będzie dewastacja i utrata walorów gnieźnieńskich łazienek, wycinka kilku tysięcy m2 drzew, zmniejszenie obszaru rekreacji, urbanizacja plus wzmożony ruch samochodowy w miejscu spacerów - informuje.

Temat zagospodarowania przestrzennego był już poddany pod publiczną dyskusję 22 lutego br. w Starym Ratuszu, gdzie nie brakowało emocji i gorącej wymiany zdań. Do sprawy w ostatnim czasie odniósł się też poseł Tadeusz Tomaszewski, który wyraźnie wskazał, że nie widzi możliwości, by teren ten mógł zostać zagospodarowany w taki sposób, jak to przedstawiono.

Mieszkańcy wciąż zbierają podpisy pod petycją dostępną w sieci (link), ale jednocześnie przypomnieć należy iż wiążące dla projektu uchwały planu zagospodarowania przestrzennego są uwagi kierowane bezpośrednio do Urzędu Miejskiego w formie pisemnej lub elektronicznej - te można składać do 19 marca br. (piątek) włącznie. 

4 komentarzy

 • Link do komentarza lokalny poniedziałek, 22 marca 2021 16:46 napisane przez lokalny

  Niech no tylko Budasz ze swoją drużyną da zezwolenie na zabudowę terenów zielonych jeziora Winiary, to koniec jego kariery politycznej będzie bliski. A i tak przejdzie do historii jako nieprzyjaciel mieszkańców, którym powinien służyć i wsłuchiwać się w ich głos.

 • Link do komentarza znający realia niedziela, 21 marca 2021 14:11 napisane przez znający realia

  Jaka petycja ? Jaką ona będzie miała MOC SPRAWCZĄ ? Żadną !!! Radni Miasta Gniezna i tak zdecydują jak będą chcieli. To oni mają MOC PRAWNĄ rozwalić Budaszowi i Grobelnemu taki rozdział "wolnych środków". Ale liczy się większość oddanych głosów , bo w Radzie Miasta rządzi demokracja. A większość gnieźnian dwa lata temu wybrała ...... drużynę Budasza. Wobec tego ponarzekaliśmy sobie i na tym te utyskiwania można zakończyć. Bo to w tej chwili i tak to nic nie da. Dopiero za dwa lata można będzie coś zmienić w polityce inwestycyjnej miasta wybierając innego gospodarza Gniezna i inną drużynę Radnych Miejskich, Ale czy obywatele miasta Gniezna przejrzą w końcu na oczy ? Mocno w to wątpię. Bo gnieźnianie uważają , że poza Drużyną Budasza pozostali kandydaci to tylko PiS - iory. Tak po prostu zostali (zostaną) medialnie zmanipulowani.

 • Link do komentarza pankracy czwartek, 11 marca 2021 08:58 napisane przez pankracy

  jakbyś Edi umiał czytać to procedury planistyczne trwają do 19 marca. Wpisy jakiś anonimowych komentatorów na forum traktujesz jako oficjalne?

 • Link do komentarza Edi wtorek, 09 marca 2021 12:36 napisane przez Edi

  Na skyscrapercity jest info że temat nie aktualny i bloków nie będzie. Po co mieszkańcy jeszcze zbierają podpisy ...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane