Jesteś tutaj:Gospodarka Wyłoniono wykonawcę dla MOK-u
poniedziałek, 29 marca 2021 08:14

Wyłoniono wykonawcę dla MOK-u

 
Wyłoniono wykonawcę dla MOK-u źródło: dokumentacja projektowa

Po ponad roku od rozpoczęcia postępowań przetargowych na wyłonienie wykonawcy, udało się w końcu wyłonić firmę, która dokona prac zaplanowanych w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury.

Po podjęciu się zadania na projekt i roboty budowlane, a także przy konieczności podjęcia się dodatkowego zobowiązania finansowego z uwagi na cenę - MOK wkrótce wyprowadzi się na około dwa lata ze swojej siedziby z ul. Łubieńskiego do Starego Ratusza przy ul. Chrobrego.

Do zadania pn. „Rewitalizacja zdegradowanych dzielnic Miasta – etap I: Adaptacja budynku Miejskiego Ośrodka Kultury wraz z jego rozbudową” w styczniu br. wystartowały trzy zainteresowane firmy lub konsorcja. Dopiero teraz, pod koniec marca podjęto decyzję o wyłonieniu wykonawcy, którym została firma "ORLIKON" sp. z o.o. z Poznania, która zaproponowała wykonanie zadania za kwotę 17 mln 77 tys. złotych. Jest to kwota przekraczająca zamierzenia pierwotnej stawki, która wynosiła 15 mln 866 tys. złotych. Dodajmy iż do zadania udało się pozyskać dofinansowanie na kwotę ponad 7 mln 593 tys. złotych złotych (łącznie z przebudową ul. Rzeźnickiej).

Założenia planowanego remontu i rozbudowy ośrodka można poznać tu: Jaki ma być stary-nowy MOK?

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 30 marca 2021 18:57 napisane przez Mieszkaniec

    Moim zdaniem ładnie komponowałby się tam szklany budynek w którym odbijałby się ceglany front.

  • Link do komentarza Osa poniedziałek, 29 marca 2021 19:55 napisane przez Osa

    DUUUŻo betonu. Za dużo.

  • Link do komentarza rowerzysta poniedziałek, 29 marca 2021 17:53 napisane przez rowerzysta

    Nie rozumiem, jak można oszpecić takim zwykłym białym budynkiem tę część miasta. Gdyby to było w klinkierze nawiązując do budynków obok to rozumiem. Gdzie jest nadzór budowlany albo wydział budownictwa? Jak chcesz wybudować dom to się wtrącają sugerując pewne rozwiązania bo niby taki plan zagospodarowania a to co ma być? Miasta nie nie obowiązuje?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane