Jesteś tutaj:Gospodarka Dawny biurowiec PKS-u na sprzedaż
piątek, 02 kwietnia 2021 10:05

Dawny biurowiec PKS-u na sprzedaż

 

Opuszczony gmach, w którym jeszcze do niedawna mieściła się siedziba gnieźnieńskiego PKS-u, szuka nowego właściciela. Czterokondygnacyjny budynek wymaga zagospodarowania.

W maju br. minią dwa lata od momentu, jak PKS zawiesił ostatecznie swoje kursy. Od 2019 roku pojazdy spod tego szyldu już nie jeżdżą po drogach powiatu gnieźnieńskiego, a po pewnym czasie wygasła także strona internetowa przewoźnika. Kiedy ostatnie autobusy wyruszyły na ograniczone zasięgiem linie, spółka posiadała już zadłużenie na kwotę 4,5 mln złotych. Jakiś czas temu zniknął również dworzec PKS, w miejscu którego powstaje centrum przesiadkowe, mające służyć innym firmom realizującym transport publiczny w naszym regionie.

Ostatnimi widocznym śladem istnienia spółki PKS na terenie Gniezna jest logo umieszczone na dachu biurowca, mieszczącego się przy ul. Kolejowej. Gmach jest na sprzedaż wraz z działką o powierzchni 1425 metrów kwadratowych (grunt w użytkowaniu wieczystym), a jego cena wynosi obecnie 2,5 mln złotych. Sam budynek ma cztery kondygnacje nadziemne i jedną podziemną o łącznej powierzchni 1700 metrów kwadratowych. Został wybudowany w 1976 roku i jest wyposażony w wszystkie niezbędne media - oferta

Dodatkowo tuż obok znajduje się duża działka o powierzchni 10 916 metrów kwadratowych, która również jest na sprzedaż (grunt w użytkowaniu wieczystym) za kwotę 3 mln 820 tys. złotych. W pobliżu są także jeszcze dwie mniejsze nieruchomości.

Wszystkie nieruchomości łącznie z biurowcem znajdują się poza planem zagospodarowania przestrzennego, a w studium objęte są przemysłem.

 

13 komentarzy

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 15 kwietnia 2021 23:24 napisane przez mieszkaniec

  Ten pan Marek Z. to jakiś lokalny marzyciel. Jak się czyta jego wypowiedzi, to się zastanawiam czy człowiek pisze to tak poważnie? Jego propozycje są z chmury wzięte, bo co z tego że chce ulokować w dawnym PKS np. Dom Seniora? Kto ma kupić zatem ten budynek i z jakich olbrzymich środków go zaadaptować? No pozostaje sprawa najistotniejsza. Utrzymanie i eksploatacja placówki, dopłaty do zatrudnienia personelu itp. Panie, najpierw trzeba pomyśleć, a potem wypisywać swoje nierealne pomysły.

 • Link do komentarza Marek Z. czwartek, 15 kwietnia 2021 17:38 napisane przez Marek Z.

  To piękny budynek. Jeszcze w znakomitym stanie technicznym. Do końca był użytkowany. Nie tknęła go jeszcze dewastacja. Jak jakiś deweloper dobrze się "zakręci" to pozyska cudowny gmach, w którym urządzi wspaniałe małe mieszkanka dla młodych gnieźnian. Albo. Stworzy z tego budynku biurowiec z biurami do wynajęcia, nawet na godziny, by małe firmy dopiero co zaczynające działalność, miały gdzie zarejestrować swoją siedzibę. A może firma VELUX lub PANASONIC kupi ten budynek i urządzi w nim hotel pracowniczy dla Ukraińców czy Syryjczyków przyjeżdżających do Gniezna w poszukiwaniu pracy !!

 • Link do komentarza stamtąd wtorek, 06 kwietnia 2021 15:04 napisane przez stamtąd

  Kaufmann - boisko na Cieszkowskiego jest puste od wielu lat. od czasu do czasu siedzą tak niewielkie grupki chłopaków pewnie z jakimiś wzmocnionymi napojami, bo wulgarny język na to wskazuje. A jeżeli jest to boisko w części wykorzystane to na parking dla nauczycielskich samochodów.

 • Link do komentarza Donaldinio poniedziałek, 05 kwietnia 2021 21:01 napisane przez Donaldinio

  PiS Wam dziś życie ratuje , odbudowuje,porządkuje , naprawia -do ruiny doprowadził Tusk i jego rządy hipokryzja wszędobylska nie zna granic

 • Link do komentarza Kaufman 73 sobota, 03 kwietnia 2021 23:17 napisane przez Kaufman 73

  Tak na marginesie to nie PIS zamykał i likwidował połączenia PKS i PKP tylko PO i Tusk. Nawet kolejkę na Kasprowy sprzedali a PIS jæ znów odkupił dwa lata temu i dobrze, ale wszystkiego po POwcach nie da się naprawić od razu i nie z tymi władzami samorządowymi co wszystko wyprzedają nawet boisko szkolne na Cieszkowskiego.

 • Link do komentarza Marcin Majewski sobota, 03 kwietnia 2021 21:20 napisane przez Marcin Majewski

  Czytam komentarze i już się naśmiałem a teraz trochę się boję bo poziom komentarzy drastycznie spada .
  A może wyłapać was po nr.ip i na siłę umieścić w tym budynku dołożyć kraty w oknach byście straszyli i wyli po nocach nad swoją głupotą
  PiS zniszczył PKS a mnie się wydaje że ..........

 • Link do komentarza miejscowy sobota, 03 kwietnia 2021 09:48 napisane przez miejscowy

  Lapidarium, czyli chory z urojenia, to nie PiS doprowadził do upadku nierentownego i upadającego od lat PKSu. Nowe czasy spowodwaly powstanie wiele sprawnie działających podmiotów gospodarczych transportowych, które nie potrzebują tej komunistycznej rozbujalej administacji, setek kierownikow, prezesów i różnej masci urzędników. Przecież tak rozbujała firma musiała w końcu upaść, a transport we współczesnych czasach funkcjomuje o niebo lepiej. Takie typy, jak "lapidarium" i im podobne broniące starego systemu, to posowieckie relikty w naszym kraju.

 • Link do komentarza Lapidarium piątek, 02 kwietnia 2021 17:00 napisane przez Lapidarium

  I tak oto PiS doprowadził do upadku PKS. Rządził w starostwie i w Polsce kiedy upadał PKS. Starsi teraz nie mają czym dojechać do Gniezna, młodzież też.

 • Link do komentarza PiS piątek, 02 kwietnia 2021 14:44 napisane przez PiS

  Ale czekaj...czekaj...czekaj... PiS przecież mówił, że będzie ratował.

 • Link do komentarza Marek Z. piątek, 02 kwietnia 2021 12:40 napisane przez Marek Z.

  A ja widziałbym tam piękny blok, pełen samotnych seniorów. Przecież wystarczy dla nich wybudować przy tym budynku windę. Taką jak ma na przykład Spółdzielnia Mieszkaniowa. Bo w dzisiejszych czasach to już nie jest żaden problem. Na parterze obok tego budynku funkcjonuje już restauracja Herbowa , która mogła by dla seniorów serwować smaczne śniadania i obiady. A gdy przyjadą dzieci i wnuki tych seniorów mogła by ich gościć przy dobrej kawie i smacznych ciastach . Budynek ten dałoby się przebudować w mieszkania dla seniorów lub na pokoje w ramach DPS u i to dużo mniejszym kosztem, niż wybudowanie zupełnie nowego bloku dla seniorów przy ulicy Pawła Cymsa. Tak jak to teraz buduje Urząd Miasta Gniezna.

 • Link do komentarza Marek piątek, 02 kwietnia 2021 12:30 napisane przez Marek

  Miasto Gniezno powinno tam zrobić blok komunalny dla mieszkańców borykających się z brakiem własnego lokum lub mieszkających w zatęchłych piwnicach.

 • Link do komentarza Michał piątek, 02 kwietnia 2021 12:28 napisane przez Michał

  PRZENIEŚĆ tam z gnieźnieńskiego dworca wypłaty zapomóg dla najbiedniejszych mieszkańców miasta. .

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 02 kwietnia 2021 11:03 napisane przez mieszkaniec

  Gdyby władze Gniezna postawiły na turystykę, taki budynek świetnie nadawałby się na niedrogi hotel. Ale ponieważ jedyną i to wątpliwą atrakcją są tylko pokraczne figurki udające króliki, to żadnego turysty na dłuższy pobyt one nie zwabią. A kolejny, piąty cmentarz planowany w obrębie miasta tylko zniechęci potencjalnych zwiedzających do przyjazdu do naszego miasta.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane