Jesteś tutaj:Gospodarka Teren przy ul. Spokojnej bez zmiany planu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 12:31

Teren przy ul. Spokojnej bez zmiany planu

 

Obszar kilku hektarów, który obejmują grunty położone przy ul. Spokojnej oraz między Jeziorem Winiary a torami kolejowymi, nie mają podlegać dalszej procedurze planistycznej.

Teren przy ul. Spokojnej, o którym zrobiło się głośno kilka tygodni temu po przedstawieniu planów zagospodarowania go w sporej części pod budownictwo wielorodzinne, nie ma podlegać dalszej procedurze planistycznej. Jak poinformował dziś prezydent Tomasz Budasz, zagospodarowanie tego terenu pozostanie takie samo, jak na obowiązującym od 2000 roku planie.

- Po analizie uwag mieszkańców, a także licznych rozmowach i spotkaniach, podjąłem decyzję, że nie zmieniamy Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego terenu leżącego przy tych ulicach. Pozostanie on terenem zielonym - przekazał prezydent. Jak dalej dodał: - Przypomnę, że zgodnie z procedurą planistyczną, po zorganizowanej dyskusji publicznej nad planem, która odbyła się w marcu, czekaliśmy na uwagi mieszkańców. Dostaliśmy łącznie 63 pisma, podpisane przez 90 osób. Złożone uwagi mają niemalże identyczną treść i dotyczą odstąpienia od prac nad zmianą planu i pozostawienia dotychczasowego przeznaczenia tego terenu.

Oznacza to, że tereny pozostaną dalej ze swoim przeznaczeniem pod zieleń parkową lub usługową (w części przy torach kolejowych).


Komentarz. Przy tej okazji trzeba przypomnieć sprawę terenu przy ul. Konopnickiej, gdzie ponad rok temu mieszkańcy zebrali tysiąc podpisów przeciwko intensyfikowaniu zabudowy poprzez przeznaczenie terenu dawnego boiska pod budownictwo wielorodzinne. Mimo zaangażowania obywateli, apeli i próśb, sprawa skończyła się przeznaczeniem niespełna 2/3 terenu pod bloki, a resztę zaplanowano pod sport i rekreację, z czego (na podstawie wizualizacji można wywnioskować) iż prawie połowę zajmą wybiegi dla psów.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Pytający poniedziałek, 12 kwietnia 2021 21:55 napisane przez Pytający

  A ile podpisów osób, które są za zmianami ?

 • Link do komentarza Spacerek poniedziałek, 12 kwietnia 2021 21:23 napisane przez Spacerek

  Same wybiegi do psów, puste pseudo siłownie, a na rower to tylko na S pozostaje jechać. Podobne jeżeli chodzi o spacer. Zero możliwości.

 • Link do komentarza Monia poniedziałek, 12 kwietnia 2021 18:40 napisane przez Monia

  micio - po prostu ta część miasta jest bardziej proprezydencka /spółdzielnia mieszkaniowa/ ... za dużo głosów do stracenia dla kolejnej kadencji, a potem chyba, że będzie poselska, albo senatorska... to jeszcze jest nadzieja :)

 • Link do komentarza rowerzysta poniedziałek, 12 kwietnia 2021 16:14 napisane przez rowerzysta

  Super. To, że nie będzie bloków nie oznacza, że tereny te nie mogą być zagospodarowane rekreacyjnie.

 • Link do komentarza micio poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:53 napisane przez micio

  Interesujące zestawienie- tutaj 90 podpisów i pomysł odrzucono, natomiast przy Konopnickiej tysiąc podpisów które niewiele dały....
  Ciekawe kto ważny mieszka niedaleko jeziora - kto maczał ręce aby zmiana planu nie wyszła? Może ktoś wie?
  Jak najbardziej powinny to być tereny zielone.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022