Jesteś tutaj:Gospodarka Szpital z pozwoleniem na użytkowanie nowego budynku
wtorek, 13 kwietnia 2021 15:14

Szpital z pozwoleniem na użytkowanie nowego budynku

 

Budynek D, dobudowany do starego gmachu szpitala powiatowego przy ul. 3 Maja, formalnie otrzymał już pozwolenie na użytkowanie obiektu. Ostatnie prace obejmują wyposażenie wnętrz.

9 kwietnia br. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Gnieźnie wydał zaświadczenie o braku sprzeciwu do przystąpienia do użytkowania nowego budynku szpitala przy ul. 3 Maja. Dokument ten kończy etap formalny trwającej od lat inwestycji, która na swojej drodze napotkała wiele przeciwności i targana była różnymi decyzjami na przestrzeni kolejnych kadencji. 

Zanim do nowego budynku trafią pacjenci, obiekt przed swoim "fizycznym" uruchomieniem działalności musi jeszcze mieć dokończone odbiory techniczne wraz z usunięciem ewentualnych usterek, a także trwa wciąż montaż mebli oraz rozmieszczanie sprzętu medycznego. 

Ponadto trwają jeszcze procedury przetargowe związane z dostawą sprzętu medycznego oraz dostawą nowego wyposażenia do poszczególnych oddziałów, a także montaż oznakowania wewnętrznego, zewnętrznego oraz wszystkich detali związanych z zaplanowanym systemem informacji wizualnej. Dodatkowo do realizacji jest jeszcze montaż sieci telewizyjnej wraz z odbiornikami w salach chorych.

Do nowego budynku trafi w sumie kilka oddziałów ze starego gmachu przy ul. 3 Maja - ich przeniesienie jest kwestią najbliższych tygodni, a sam proces zaplanowany jest na około jedną lub dwie doby.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Dorota środa, 14 kwietnia 2021 15:22 napisane przez Dorota

    Ile lat trwała ta złodziejska farsa?

  • Link do komentarza Łucja środa, 14 kwietnia 2021 07:16 napisane przez Łucja

    Po przeniesieniu oddziałów do nowego szpitala cały stary szpital powinien zostać zamieniony na zakaźny- cowid owski. Wtedy nasi chorzy nie byliby wywożeni na drugi koniec wielkopolski.

  • Link do komentarza Pablo wtorek, 13 kwietnia 2021 18:28 napisane przez Pablo

    Super.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane