Jesteś tutaj:Gospodarka Woda z drogi na chodnik. Kiedy doczeka się naprawy?
środa, 21 kwietnia 2021 13:06

Woda z drogi na chodnik. Kiedy doczeka się naprawy?

 
Woda z drogi na chodnik. Kiedy doczeka się naprawy? Zdjęcie ze stycznia 2021 r., a sytuacja wciąż występuje

Od przeszło trzech miesięcy przy zjeździe z ul. Sobieskiego w kierunku ul. Roosevelta przy opadach deszczu gromadzi się woda. Sytuacja wygląda tak, jakby nikomu nie przeszkadzała, ale zarządca obiecuje naprawę w najbliższym czasie.

S​prawa prawoskrętu z ul. Sobieskiego w kierunku os. Tysiąclecia jest znana zmotoryzowanym, którzy pokonują ten odcinek w porze deszczowej. Wystarczy nawet trochę większego opadu, by na tym fragmencie pojawiła się kałuża, która staje się sporym utrapieniem - dla kierowców, którzy muszą dojechać do wysepki oddzielającej pasy ruchu oraz dla pieszych, którzy muszą uważać, by nie zostać ochlapanym. Mimo to woda i tak jest wzburzana, a w efekcie tego zalewa chodnik i uszkadza go. 

Sprawę monitorował już jeden z gnieźnian u zarządcy drogi, którym jest Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich. W tej sprawie pisał do WZDW w styczniu br., który obiecał zająć się sprawą w drugim kwartale br. z uwagi na zimowe warunki atmosferyczne. Mamy wiosnę i mimo to problem cały czas występuje i mieszkaniec przyznał nam po trzech miesiącach od wymiany korespondencji: - Wolą od wydawać pieniądze na odpompowywanie tej wody za każdym razem, a tymczasem od miesięcy problem trwa. Zastanawiam się, czy jak jest awaria wodociągowa albo PEC zimą to gdy oni to naprawiają to też jest niezgodnie ze sztuką inżynierską, bo jest zimą robione? - pytał. 

W sprawie skontaktowaliśmy się z WZDW, który poinformował nas iż w tym miejscu doszło do zarwania przykanalika odprowadzającego wodę z wpustu do studni. Istnieje więc potrzeba budowy nowego przyłącza, które będzie wymagało rozebrania konstrukcji nawierzchni, a jej odtworzenie musi być wykonane zgodnie ze sztuką techniczną i inżynierską w sprzyjających warunkach atmosferycznych. Obecnie Oczekujemy na wycenę, roboty zaplanowano w trybie awaryjnym. Zakładamy, że w ciągu miesiąca naprawa powinna zostać wykonana - przekazał Andrzej Staszewski, zastępca dyrektora WZDW w Poznaniu dodając iż w czasie przeprowadzenia naprawy w tym miejscu zostanie zamknięty fragment skrzyżowania i spodziewać się należy utrudnień.

 

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Gosia środa, 21 kwietnia 2021 19:02 napisane przez Gosia

    A Pan Berlik nie potrafi zadziałać jako radny i szef wzdw w Gnieźnie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane