Jesteś tutaj:Gospodarka Drogi gminne z dofinansowaniem RFRD
środa, 21 kwietnia 2021 16:36

Drogi gminne z dofinansowaniem RFRD

 
Droga ze Świątnik Małych do Świątnik Wielkich Droga ze Świątnik Małych do Świątnik Wielkich źródło: Google Street View

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o liście projektów, które w tym roku otrzymają dofinansowanie w ramach środków z rządowego programu.

Jak poinformowano na stronie WUW w Poznaniu, rozstrzygnięty został nabór wniosków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2021 rok, który był skierowany do samorządów zarządzających nimi na szczeblu powiatowym i gminnym.

Na liście projektów, które otrzymają środki, znajduje się Miasto Gniezno z poznanym już jakiś czas temu dofinansowaniem na rozbudowę ul. Wolności na kwotę 2 mln 350 tys. złotych tj. 50% kosztów, które po przetargu wynieść mają przeszło 5 mln złotych. 

Ponadto środki otrzyma gmina Mieleszyn, która wyremontuje drogę gminną ze Świątnik Małych do Świątnik Wielkich na odcinku prawie 2 km za kwotę 1 mln 64 tys. złotych - dofinansowanie wyniesie 745 tys. złotych. 

Środki otrzyma także gmina Łubowo, gdzie za kwotę 570 tys. złotych wybudowana zostanie 240-metrowa droga gminna w Fałkowie - dofinansowanie wyniesie 285 tys. złotych. 

W gminie Kiszkowo 2 mln 963 tys. złotych kosztować ma przebudowa drogi gminnej ze Sławna do Kamionka na odcinku o długości 2 km. Dofinansowanie w tym przypadku wynosi 1 mln 481 tys. złotych.

Na gminnej liście rezerwowej znalazła się także przebudowa 1,3 km ul. Mogileńskiej w Trzemesznie, którą tamtejszy samorząd chce wyremontować za kwotę 1 mln 432 tys. złotych - dofinansowanie może wynieść 50% kosztów.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane