Wydrukuj tę stronę
czwartek, 22 kwietnia 2021 10:59

Targowisko przy ul. Wyszyńskiego doczeka się przemiany

 
Targowisko przy ul. Wyszyńskiego doczeka się przemiany wizualizacja nowej hali targowej

W ciągu najbliższych dwóch lat teren targowiska, mieszczącego się przy ul. Wyszyńskiego, ma zostać przebudowany i tym samym zyskać na atrakcyjności.

Prawdopodobnie koniec 2022 roku mieszkańcy centrum zyskają przebudowane targowisko przy ul. Wyszyńskiego. Miasto Gniezno przystępuje do planowanej inwestycji.

- Te stragany, domki, budki, kontenery - bo różnie to ludzie nazywają, po części stanowią własność osób fizycznych, a po części Miasta Gniezna. Myślę, że wiele osób nie chce tam chodzić ze względu na to, że wygląd jest obskurny niestety. Chcemy to zmienić, jako Miasto, chcemy przywrócić piękną funkcję prawdziwego targowiska, a właściwie hali targowej. Dlatego przystępujemy do prac z rewitalizacją tego obszaru i postawieniem hali targowej - przekazał prezydent Tomasz Budasz.

Na początek nastąpi podział terenu - cały obszar od parkingu przy supermarkecie do kamienicy przy ul. Wyszyńskiego sąsiadującej z parkingiem zostanie okrojony. Hala targowa wraz z parkingiem mieszczącym się na jej tyłach, pobudowana zostanie od strony ul. Wyszyńskiego. Teren po dawnej harcówce, gdzie obecnie jest parking, ma zostać przeznaczony pod budownictwo wielorodzinne i zostanie sprzedany. 

- Na początku tygodnia powiadomiłem osoby handlujące na tym targowisku o spotkaniu i taki termin mamy wyznaczony. Już dzisiaj mam dość pozytywny oddźwięk od osób, które tam handlują, że również są zainteresowane rewitalizacją tego terenu. Spotykamy się w tym tygodniu, mam nadzieję iż będziemy mogli rozmawiać o szczegółach - mówił prezydent. Planuje się, że koszt wynajmu boksów ma być podobny do tego, jaki płacą obecnie handlujący. 

Hala ma być konstrukcji lekkiej, umożliwiającej swobodny podział na około 25 boksów. Pierwszeństwo w ich wynajęciu będą mieli obecni najemcy na targowisku. Co też ważne - w trakcie budowy hali ma jednocześnie być dalej umożliwiona sprzedaż obecnych handlowców. Obiekt ma zostać wybudowany w trybie "zaprojektuj i wybuduj": - Powinniśmy na koniec tego roku wybrać projektanta, wykonawcę i pierwsze prace porządkowe oraz z rozpoczęciem rozbudowy przewidujemy na przełom marca i kwietnia przyszłego roku - informował prezydent. Koszt inwestycji ma wynieść 2,5 miliona złotych. Obiekt w razie konieczności, gdyby nie było zainteresowania handlem, będzie można wykorzystać na inne cele.

Galeria

26 komentarzy

startpoprz.12nast.koniec