Jesteś tutaj:Gospodarka W niechanowskim browarze ma powstawać okowita
piątek, 30 kwietnia 2021 08:26

W niechanowskim browarze ma powstawać okowita

 
W niechanowskim browarze ma powstawać okowita archiwum redakcji

Budynki zakładu browarniczego, mieszczące się w podgnieźnieńskim Niechanowie, mają przejść modernizację w celu rozpoczęcia nowej linii produkcyjnej.

Zakład, który pięć lat temu wznowił działalność i produkcję piwa, po pewnym czasie popadł w trudności finansowe, skutkujące ostatecznie wstrzymaniem produkcji. Jesienią 2020 roku informowano, że budynki zostały przejęte przez Browar Doctor Brew, którego celem było doprowadzenie do holdingu wspólnie z Browarem Tenczynek.

Kilka dni temu oficjalnie poinformowano, że w Niechanowie produkowana będzie okowita z linii BUH - wysokoprocentowego alkoholu z wykorzystaniem suszu konopnego. W tym celu zawiązano spółkę, której reprezentanci poinformowali iż w to przedsięwzięcie planuje się zainwestować 4 mln złotych.

- Browar w Niechanowie to była gorzelnia. Trwają prace remontowe pomieszczeń produkcyjnych, które przystosują je do montażu alembików. Ich instalacja zaplanowana jest na koniec maja. Planujemy, że do lipca zakończą się czynności formalne związane z utworzeniem w Niechanowie składu podatkowego. Taka decyzja wymagana jest w produkcji alkoholi wysokoprocentowych - mówił kilka dni temu Paweł Komar, przewodniczący rady nadzorczej Vortune Equity Group (VEG). W jej skład wchodzą też Janusz Palikot, Kuba Wojewódzki i Tomasz Czechowski, którzy wspólnie tworzą markę BUH.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane