Jesteś tutaj:Gospodarka Petycja w sprawie kanalizacji i remontu na ul. Kłeckoskiej
poniedziałek, 10 maja 2021 12:53

Petycja w sprawie kanalizacji i remontu na ul. Kłeckoskiej

 

Jedna z głównych dróg wyjazdowych z Gniezna, przy której wciąż powstają nowe osiedla mieszkaniowe, wymaga kompleksowej przebudowy. W tej sprawie powstała petycja, pod którą każdy może się podpisać.

Kilka tygodni temu informowaliśmy o sytuacji, w jakiej obecnie znajduje się ul. Kłeckoska. Droga, która od lat nie przechodziła gruntownych prac remontowych i która wciąż musi podlegać remontom cząstkowym, wymaga generalnej przebudowy. Wiąże się to jednak z koniecznością wykonania instalacji kanalizacyjnej na całym jej odcinku, aż do granic miasta, gdzie już na terenie gminy powstają nowe osiedla mieszkaniowe. Ten temat wywoływał kilkukrotnie radny miejski Janusz Brzuszkiewicz, jednak jak można było usłyszeć w odpowiedzi - inwestycja taka przez PWiK nie jest ani w projektach, ani nawet planach (zobacz więcej).

Teraz w sieci opublikowana została petycja do władz miejskich i gminnych, aby podjęły się one działań w zakresie wspólnej pracy na rzecz realizacji ww. inwestycji. - Nie oczekuję, że ta inwestycja będzie od razu zrobiona, ale po prostu nieustannie proszę, abyśmy zaczęli rozmawiać o możliwości podjęcia tej inwestycji na przestrzeni najbliższych kilku lat - przyznaje radna gminna Agnieszka Rzempała-Chmielewska, która dodaje iż w tej sprawie odbyła już kilka rozmów oraz wysłała różne pisma. - Chcielibyśmy, żeby rozpoczęto poważne dyskusje i prace nad remontem tej ulicy i kanalizacji, bo jeśli ich nie będzie, to będziemy ciągle stać w miejscu. To nie przystoi, żeby w XXI wieku taka dzielnica miejska miała problem z takimi ewidentnymi kwestiami - stwierdził radny miejski Tomasz Dzionek. 

Jak wskazała Agnieszka Rzempała-Chmielewska, szansą na finansowanie inwestycji może być aktualna strategia rozwoju Województwa Wielkopolskiego do 2030 roku. Jej zdaniem przedsięwzięcie to wpisywałoby się w Gnieźnieński Obszar Funkcjonalny, którego założeniem jest m.in. rozwój lokalnej infrastruktury drogowej.
W powyższej sprawie oboje radnych sporządziło petycję do władz Gminy Gniezno oraz Miasta Gniezna w sprawie podjęcia się działań na rzecz prac projektowych na ul. Kłeckoskiej. Można się pod nią już podpisywać: - Wydaje mi się, że siła głosów mieszkańców, mam nadzieję iż licznych głosów mieszkańców, będzie większa niż interpelacja jednego czy drugiego radnego - przyznała.

Petycja znajduje się pod adresem petycjeonline.com

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Iwona piątek, 14 maja 2021 12:37 napisane przez Iwona

    W 21 wieku żeby nie było kanalizacji w starej dzielnicy Gniezna. Jest traktowane po macoszemu. Po co komu kanalizacja. W porze deszczowej jest niemozliwoscia przejść chodnikiem nieochlapanym.

  • Link do komentarza Stefan12 czwartek, 13 maja 2021 09:34 napisane przez Stefan12

    Priorytetem włodarzy Gniezna są rzeczy na pokaz, ładne.

    Upiększenie doliny pojednania, wybetonowanie Wenecji, itp.

    A po co kanalizacja ludziom, tego nie widać, zakopią rurę i gdzie będzie można się tym chwalić.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane