Jesteś tutaj:Gospodarka Mieszkania do remontu od Miasta po raz drugi
czwartek, 13 maja 2021 10:06

Mieszkania do remontu od Miasta po raz drugi

  UM (opr)

Miasto Gniezno ogłasza kolejny przetarg na wynajem pięciu mieszkań, które zainteresowani będą mogli wyremontować.

Po pierwszym przetargu, który odbył się na początku wiosny br., Miasto Gniezno ogłosiło kolejny - na liście z pięciu proponowanych lokalizacji, w odniesieniu do poprzedniego rozstrzygnięcia, zmieniły się tylko dwie lokalizacje. Pozostałe trzy mieszkania nie znalazły wtedy zainteresowania.

Lokale mają od 27,51 metrów kwadratowych do 44,13 metrów kwadratowych i wymagają przeprowadzenia remontu przez wynajmującego. Aby móc wynająć od Miasta lokal mieszkalny do remontu, należy wziąć udział w przetargu ustnym, który będzie odbywał się w formie licytacji.

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest:

- zapoznanie się ze stanem technicznym wybranego lokalu – mieszkania można obejrzeć umawiając się z administratorem, czyli pracownikiem Spółki URBIS;

- wypełnienie formularza zgłoszeniowego i jego dostarczenie do Urzędu Miejskiego w terminie do 14 czerwca do godz. 9.00;

- dołączenie do zgłoszenia dowodu wpłaty wadium na konto Urzędu Miejskiego w Gnieźnie;

- dołączenie do zgłoszenia zaświadczenia o dochodach brutto wszystkich członków gospodarstwa domowego z ostatnich trzech miesięcy - przystępujący do przetargu musi wykazać, iż średni dochód na jednego członka gospodarstwa stanowi co najmniej kwotę: 1250,88 zł brutto w przypadku gospodarstwa wieloosobowego lub 1563,60 zł brutto w przypadku prowadzenia przez uczestnika jednoosobowego gospodarstwa domowego.

Mieszkań nie będzie można wykupić, a przystępujący do przetargu mieszkaniec nie może być właścicielem innego mieszkania.

Lokale wielkości od 27,51 m2 do 44,13 m2 wymagają przeprowadzenia remontu przez wynajmującego - więcej informacji i specyfikacja mieszkań.

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza lokalny patriota sobota, 15 maja 2021 20:06 napisane przez lokalny patriota

  Powiedziałem nie w porę , że najuboższym ..... "Mają im do spania wystarczyć hamaki nad Wenecją ?" Już nawet hamaków nie ma nad Wenecją. Wandale właśnie je zniszczyli . Gdzie wobec tego mają spać najubożsi Gnieźnianie panie prezydencie Grobelny, jeżeli Gniezno nie ma mieszkań komunalnych gotowych do wynajmu ? ?

 • Link do komentarza anna sobota, 15 maja 2021 13:23 napisane przez anna

  No witam, jestem również oburzona!!! jak nie masz nic to i kasy na remont mieszkania także.... ja w tej dolinie nigdy nie byłam bo mam doline finansową więc dwie doliny to już wąwóz!!!! A nawet przepaść!!! na huśtawki też nie chodzę bo wiekowo się nie kwalifikuje poza tym ostatnie 2 lata były niedostępne!!! Niech Miasto zrobi podstawowy remont za zgodą lub nawet dopłatą nowego wynajmującego, niech mu pomogą i wynajmą majstrów... NIE BO PO CO....

 • Link do komentarza lokalny patriota czwartek, 13 maja 2021 12:31 napisane przez lokalny patriota

  Na kolejny remont DOLINY POJEDNANIA pieniądze są. Na kolejny PLAC ZABAW za grube tysiące złotych pieniądze są. Na kolejne BOISKO ze sztuczną trawą pieniądze są. Na WYCIĘCIE 700 drzew wokół Wenecji pieniądze są. Na blaszane TARGOWISKO przy ulicy Wyszyńskiego pieniądze są. A NA REMONT MIESZKAŃ DLA NAJUBOŻSZYCH i niepotrafiących sobie poradzić w życiu GNIEŹNIAN pieniędzy NIE MA już od 20 lat. Kto to mówił w Warszawie przed dojściem PiS-u do władzy , że " PIENIĘDZY NIE MA I NIE BEDZIE ? " Czy w Gnieźnie ciągle rządzą ci sami , co to mówili w Warszawie? Najsłabsi mieszkańcy Gniezna dla nich nie zasługują na pomoc ? Mają im do spania wystarczyć hamaki nad Wenecją ?

 • Link do komentarza zdziwiony czwartek, 13 maja 2021 10:29 napisane przez zdziwiony

  Naiwnych nie sieją, sami się rodzą. Skoro Miastu nie opłaca się remontować, to proszę sobie wyobrazić stan tych lokali mieszkalnych! I włożyć w cudzą (miejską) własność co najmniej 60-80 tysięcy tylko po to, by nigdy nie można będzie wykupić takiego mieszkania. A jeżeli ktokolwiek zakwestionuje tę sumę, to niech mi rzetelnie odpowie na pytanie, dlaczego, skoro remont ma tyle aż nie kosztować, Miasto (Urbis) sam nie wyremontuje tych mieszkań i zrobi to profesjonalnie, z wszelkimi pozwoleniami i warunkami itd.? Bo jeżeli biedakowi proponuje się taki układ, to z góry wiadomo, że on będzie wykonywał wszelkie prace "po uważaniu" czyli jak najtaniej, bez specjalisty i materiałami często zdobycznymi, a nie odpowiednimi i nowymi. Coś mi tu wszystko nie pasuje.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane