Jesteś tutaj:Gospodarka Remont wiaduktu za półmetkiem
czwartek, 13 maja 2021 11:02

Remont wiaduktu za półmetkiem

 

Mija już dziewiąty miesiąc prac, realizowanych w ciągu przeprawy nad torami kolejowymi. Ponad połowa prac została już wykonana.

Obecnie prace w obrębie przyczółka północnego od strony ul. Warszawskiej w większości są już wykonane - nowa konstrukcja nośna zyskała częściową izolację. Obecnie prace skupiać się będą w południowej części wiaduktu, gdzie jest jeszcze do wykonania płyta najazdowa, a następnie również zostanie wykonana izolacja. 

Jednocześnie trwają prace przy samej stalowej konstrukcji przęsła wiaduktu, która poddawana jest piaskowaniu, a następnie zabezpieczana środkami antykorozyjnymi. Wcześniej miała miejsce wymiana stalowych elementów, które były najbardziej uszkodzone. 

Obecnie stan prac przekroczył już ponad 55%. Jak informuje Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, nasuwanie konstrukcji wiaduktu z powrotem na przyczółki nastąpi w drugim tygodniu czerwca - prace postępują zgodnie z harmonogramem.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Toy sobota, 15 maja 2021 21:21 napisane przez Toy

  Ciekawe, czy nie taniej i szybciej można było wybudować nowy most niż reanimacja zabytkowego ,,trupa"

 • Link do komentarza Kawa piątek, 14 maja 2021 15:38 napisane przez Kawa

  Do Kopacz ziemny: przekop Mierzei idzie szybciej!

 • Link do komentarza kopacz ziemny piątek, 14 maja 2021 13:33 napisane przez kopacz ziemny

  ale się cyrtolą z tym remontem - jakby przekop co najmniej Mierzei Wiślanej robili !!!!

 • Link do komentarza kiniu piątek, 14 maja 2021 10:06 napisane przez kiniu

  Remont remontem wszystko ładnie pięknie. Tylko czy przy okazji tego remontu zostanie naprawiona nawierzchnia od wiaduktu z ul Dworcową w kierunku miasta i w drugą stronę od wiaduktu w stronę ulicy Witkowska i Wrzesińska no i oczywiście czy Rondo Olimpijczyków zyska sławę ronda czy dziurawki. Może zamiast inwestować w nieudolne projekty naszych rządzących czas aby zainwestować w remonty dziurawych dróg, chodników czy zatoczek autobusowych. Tam przeznaczyć pieniążki a nie w króliki!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane