Jesteś tutaj:Gospodarka Firma spod Gniezna z tytułem Marki Wielkopolski
piątek, 21 maja 2021 14:20

Firma spod Gniezna z tytułem Marki Wielkopolski

  mn

Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał pierwszym 6 firmom i ich produktom certyfikaty Marki Wielkopolska. Jedną z nagrodzonych firm jest zlokalizowana na terenie Gminy Łubowo w powiecie gnieźnieńskim – Complet Chmielewscy sp.j.

Marka Wielkopolski to nowe narzędzie identyfikacji i promocji produktów i usług budujących pozytywny wizerunek regionu. Certyfikacja jest prestiżowym wyróżnieniem dla przedsiębiorstw, które swoją działalnością wpływają na rozwój i promocję Wielkopolski na rynkach zagranicznych.

Jak podkreśla Jacek Bogusławski z Zarządu Województwa Wielkopolskiego, przewodniczący kapituły certyfikacyjnej: „Wybraliśmy podmioty aktywne na światowych rynkach, na których oferowane przez nie produkty są doskonale rozpoznawane. O wielu z nich już teraz można powiedzieć, że są wizytówką naszego regionu”.

W elitarnym gronie sześciu pierwszych firm znalazła się rodzima firma Complet Chmielewscy sp. j., która od 30 lat zajmuje się produkcją mebli tapicerowanych oferując swoje produkty pod marką COMPLET FURNITURE. Produkty spółki trafiają do kilkunastu krajów europejskich, a także do krajów nadbałtyckich. Aktualnie firma rozszerza swoją działalność na rynki arabskie. Firma jest złotym laureatem konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości”. Spółka ma również na swoim koncie wiele innych wyróżnień. Jest wielokrotnym laureatem konkursu Gazele Biznesu, szczyci się także tytułami Diamenty Forbsa, Efektywna Firma i Brylant Polskiej Gospodarki. Jest także członkiem wielu stowarzyszeń branżowych takich jak Cech Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie, Wielkopolska Izba Przemysłowo – Handlowa czy Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli.

System certyfikacji tytułem Marka Wielkopolski jest jednym z działań samorządu województwa wielkopolskiego wspierających internacjonalizację wielkopolskich przedsiębiorstw w ramach projektu pozakonkursowego pn. „Gospodarna Wielkopolska” współfinansowanego ze środków WRPO 2014-2020. Certyfikacja ruszyła jesienią 2020 roku. Kapituła podczas swojego inauguracyjnego posiedzenia w dniu 30 marca br. wybrała pierwszych sześciu markowych liderów.

Przedsiębiorcy, którzy są zainteresowani ubieganiem się o przyznanie certyfikatu Marki Wielkopolski mogą zapoznać się z niezbędnymi dokumentami na stronie www.markaw.pl.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane