Jesteś tutaj:Gospodarka Ostatni fragment „złotego runa” trafił na przetarg
piątek, 28 maja 2021 10:32

Ostatni fragment „złotego runa” trafił na przetarg

 
Ostatni fragment „złotego runa” trafił na przetarg źródło: Google Street View

Na sprzedaż trafiła ostatnia działka z dużego wolnego terenu, znajdująca się przy ul. Poznańskiej. Wyceniono ją na prawie 4 mln złotych.

„Złote runo”, bo tak przed laty zaczęto określać najdroższy wolny teren, będący w posiadaniu Miasta Gniezna między ul. Poznańską a ul. Orzeszkowej, wkrótce ma zostać całkowicie wyprzedany. W ubiegłym roku na przetarg trafiła największa z nieruchomości, która ma przeznaczenie pod zabudowę handlową wielkopowierzchniową, mająca powierzchnię 70 tys. metrów kwadratowych. Ostatecznie została ona zbyta za 22 mln złotych. 

Teraz na sprzedaż trafiła działka nr 1/30 o powierzchni 40 tys. metrów kwadratowych, przeznaczona pod zabudowę usługową oraz zieleń urządzoną. Położona jest we wschodniej części terenu, bezpośrednio granicząc ze szpitalem "Dziekanka" oraz osiedlem od ul. Orzeszkowej.

Nieruchomość nie jest uzbrojona w niezbędne media i nie ma bezpośredniego dojazdu, ale w planie zagospodarowania przewidziana jest droga, która ma docierać do projektowanej ul. Kozala. Jak jednak zaznaczono w ogłoszeniu: W okresie kilku najbliższych lat Miasto Gniezno nie planuje podejmowania inwestycji drogowych i wykonania układu drogowego z uwagi na brak środków finansowych. Jednakże w momencie ich pozyskania Miasto Gniezno niezwłocznie przystąpi do realizacji inwestycji zapewniającej odpowiednią obsługę komunikacyjną. Na tej samej działce znajduje się także obecnie istniejąca ścieżka, łącząca ul. Orzeszkowej z ul. Poznańską.

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 3 mln 984 tys. złotych - przetarg ma się odbyć 24 sierpnia br. 

15 komentarzy

 • Link do komentarza wściekły środa, 02 czerwca 2021 22:21 napisane przez wściekły

  lokalna patriotko. Tak łatwo ci się mówi ... starsi mają prawo cieszyć się z nowej infrastruktury nawet wtedy gdy powstała ona z kredytów , które będą spłacały nasze dzieci...... Czy ty rozumiesz co mówisz ? Popierasz budowanie czegoś , nie ze swoich pieniędzy, ale z pieniędzy swoich dzieci !!! Przecież ty, te dzieci po prostu okradasz ! Każdy powinien pracować na swoje pieniądze i potem powinien wydawać tylko swoje pieniądze , a nie pieniądze komuś ukradzione !

 • Link do komentarza patriotka lokalna wtorek, 01 czerwca 2021 22:52 napisane przez patriotka lokalna

  To nie długi sa zmorą nieumiejętnego zarządzania miastem. Kredyty, jeżeli sa zaciągane w dobrym celu są rzeczą całkiem naturalną. Zawsze powtarzałam to, że należy rozwijać miasto choćby nawet z kredytów, które będą spłacane przez nasze dzieci, bo my, starsi mamy prawo tego, by cieszyć się z nowej infrastruktury zanim odejdziemy z tego świata. Niech więc nasi zstępni mają także finansowy udział w tym współczesnym przeobrażaniu się zaniedbywanego przez lata Gniezna . Ale, żeby to zrozumieć i chcieć dokonywać transformacji i metamorfozy upadającego miasta, trzeba nim rządzić z miłością do jego mieszkańców, a nie być politykiem zapatrzonym tylko na swoje zaplecze i kolejne wybory,

 • Link do komentarza czarnowidz wtorek, 01 czerwca 2021 14:23 napisane przez czarnowidz

  Budynki. Jeżeli uważasz , że rząd już i tak bardzo mocno nas, obywateli miasta Gniezna, z powodu paskudnej pandemii zadłużył, to po co nam jeszcze kolejne długi , które dokłada nam Budasz ? Czy nie dość już mamy do spłacania długów zaciągniętych przez polski rząd ?

 • Link do komentarza czarnowidz wtorek, 01 czerwca 2021 14:17 napisane przez czarnowidz

  Piotrze. Żadne ubezpieczenie nie wypłaci ci sumy, która pozwoli ci w całości odtworzyć to zostało spalone. Firmy ubezpieczając się tez szukają jak najmniejszych kosztów ubezpieczenia i wybierają wariant "oszczędnościowy". w efekcie jak coś spłonie to okazuje , że ubezpieczyciel wypłaca Wam zaledwie połowę kwoty jaką kosztuje nowe urządzenie jakie musielibyśmy teraz zakupić w miejsce spalonego. Takie są fakty. Ale kto by się takimi drobiazgami przejmował !!

 • Link do komentarza podrostek poniedziałek, 31 maja 2021 12:30 napisane przez podrostek

  Cała kasa idzie w zieleń, która jest najmniej rentowna. Zarośnie, znów przyciąć, wyrośnie i znów wyciąć, do tego grabić, zamiatać, ogarniać, poprawiać, dzień w dzień, tydzień w tydzień, miesiąc w miesiąc. A tymczasem mieszkańcy nie mają ulic, chodników, kanalizacji, czekają na usprawnienia komunikacyjne. Podobno prezydent jest wizjonerem. Chyba tylko na własną kadencję.

 • Link do komentarza czarnowidz poniedziałek, 31 maja 2021 07:59 napisane przez czarnowidz

  Piotrze. Tylko źli urzędnicy źle zarządzają publicznym majątkiem ! A poza tym ziemia to lokata. I nie potrzeba żadnych umiejętności by dobrze ją wydzierżawiać do czasu aż rzeczywiście będą niezbędne pieniądze na ratowanie tego czy tamtego w naszym kochanym Gnieźnie....

 • Link do komentarza Budynki niedziela, 30 maja 2021 14:24 napisane przez Budynki

  Czarnowidz, grozisz? Takich długów i takiej niepewnej przyszłości jaka zafundował nam, naszym dzieciom i wnukom kurdupel z pinokiem nie przebije stu Budaszy.

 • Link do komentarza Piotr niedziela, 30 maja 2021 11:13 napisane przez Piotr

  Jak widzę czarnowidz to czarnowidz...
  Czarnowidzu, a jeśli spali Ci się mieszkanie od uderzenia pioruna to??
  Odbierasz ubezpieczenie i remontujesz, kupujesz nowe, tak samo uczyni MPK i ciepłownia. Utrzymywanie majątku wartości 4 mln złotych za czynsz dzierżawny wynoszący 3 tony żyta z hektara rocznie jest bez sensu; lepiej zrobić za to remont szkoły lub wybudować przedszkole, a może kupić karetkę, która przyjedzie po mnie lub Ciebie. Państwo musi mieć jak najmniej majątku inaczej tworzy synekury dla swoich np urzędnika, który niedbale zarządza nie swoim majątkiem lecz jest ważny

 • Link do komentarza obywatel RP niedziela, 30 maja 2021 07:23 napisane przez obywatel RP

  A kiedy zostanie wyjaśniona sprawa TBS-u?

 • Link do komentarza czytelnik sobota, 29 maja 2021 17:21 napisane przez czytelnik

  Gniezno R.I.P. Dziękujemy budzikowi.

 • Link do komentarza stary piątek, 28 maja 2021 21:00 napisane przez stary

  Może oddać pieniądze uzyskane ze sprzedaży tej działki prawdziwemu jej właścicielowi - Szpitalowi Dziekanka?

 • Link do komentarza BARTEK piątek, 28 maja 2021 13:45 napisane przez BARTEK

  A kiedy zacznie sie renowacja parku okalającego szpital DZIEKANKA?

 • Link do komentarza czarnowidz piątek, 28 maja 2021 12:28 napisane przez czarnowidz

  Jak autor mądrze to napisał " Ostatni fragment złotego runa poszedł na przetarg." Czyli wszystko co było cennego w Gnieźnie Budasz wraz ze swoją drużyną składającą się ze zwolenników PO I SLD sprzedał. A przecież nie było żadnej wojny. Nie było żadnego trzęsienia ziemi. Nie było żadnej powodzi , a Miasto Gniezno nie mam już nic cennego. Wystarczyły dwie kadencje tej władzy i sprzedali wszystko. A teraz będą się przed wyborami chwalili, czego to oni w mieście nie zbudowali. Ale jakim kosztem ???? Jaki, trzeźwo myślący gospodarz czy pan domu nie zostawia sobie żadnych zaskórniaków na "czarną godzinę". Makabra !! Budasz sprzedał w Gnieźnie wszystko co tylko było możliwe. Pozaciągał kredytów na prawo i na lewo i pozostawił do spłacania przez następne pokolenia. I te kredyty będą spłacane przez Gnieźnian jeszcze przez piętnaście kolejnych lat ( kolejne 3 kadencje nowych Rad Miasta ). Tylko siąść i płakać nad losem naszych dzieci i wnuków jeżeli przyjdzie na Gniezno jakaś klęska żywiołowa. A stać się może wszystko. na przykład piorun strzeli w ciepłownię PEC na Winiarach i spali wszystkie zainstalowane w niej urządzenia. W jednej chwili pół miasta zostanie bez cieplika zimą i bez ciepłej wody w mieszkaniach. Albo wybuchnie pożar w zajezdni autobusów miejskich i wszystkie zaparkowane tam nocą pojazdy spłoną. Jak wtedy Miasto Gniezno pomoże swoim spółkom? Skąd weźmie pieniądze na pomoc ?

 • Link do komentarza emigrant piątek, 28 maja 2021 12:24 napisane przez emigrant

  Gniezno nie tylko zasypia, ale umiera. Róbmy więc szybko ten kolejny cmentarz :-(((

 • Link do komentarza Kawa piątek, 28 maja 2021 10:52 napisane przez Kawa

  Trzeba premie prezydentowi i wice przyznać więc pieniądze potrzebne?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane