Jesteś tutaj:Gospodarka 16 działek sprzedanych za prawie 2 mln złotych
środa, 02 czerwca 2021 08:15

16 działek sprzedanych za prawie 2 mln złotych

 
16 działek sprzedanych za prawie 2 mln złotych źródło: Google Street View

Kilka dni temu odbył się przetarg na zbycie kilkunastu działek niezabudowanych, znajdujących się na os. Pustachowa. Większość z nich znalazła nabywców.

Wiosną br. informowaliśmy o przetargu na zbycie nieruchomości Miasta Gniezna, położonych przy ulicy Głogowej, Morwowej, Truskawkowej i Żurawinowej, tj. na osiedlu Pustachowa. Działki, przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną, są o różnej powierzchni - od 868 metrów kwadratowych do 1163 metrów kwadratowych i podobnie zróżnicowana była ich cena - najdroższa miała cenę wywoławczą powyżej 100 tys. złotych.

Pod koniec maja odbył się przetarg na zbycie ww. nieruchomości, z których wszystkie 16 działek znalazły nowych nabywców - część z nich kupili ci sami nabywcy (dokładny spis). 

Zainteresowanie postępowaniem było spore, o czym świadczy udział nawet kilku osób (nawet 7), które składały wadium na kolejne ze sprzedawanych działek. Najdroższa z nich, o wartości 100 041 złotych, została sprzedana za ponad 199 tys. złotych. W sumie wszystkie 16 działek Miasto Gniezno wyceniło na kwotę 1 mln 371 tys. złotych, a łącznie ze sprzedanych nieruchomości udało się uzyskać 1 mln 935 tys. złotych.

14 komentarzy

 • Link do komentarza blokers wtorek, 15 czerwca 2021 12:13 napisane przez blokers

  ad avalon - bloczydeł nie wymyślili sowieci.Doucz się trochę przed pisaniem swoich wypocin.

 • Link do komentarza Janusz poniedziałek, 14 czerwca 2021 20:50 napisane przez Janusz

  Działki na ogół kupują tzw. deweloperzy, którzy jakimś sposobem zarobili duże pieniądze i nadal je pomnażają poprzez budowę tych pseudo willi. A jak są budowane i jakie mają ceny, niech się każdy potem przekona. Nie ma, jak to samemu dla siebie budować domek. Choć ciasny, ale własny.

 • Link do komentarza mirek poniedziałek, 14 czerwca 2021 13:45 napisane przez mirek

  a tak naprawdę to ten handelek działkami to bym powstrzymał tą notoryczną ekspansje ludzi na to co jeszcze zostało chodzi o wolną swobodną przestrzeń która do wszystkich należy,świat betonu,,rozległych płotów,ogrodzeń lasy pola wszystko się grodzi to nie tędy droga w przyszłość ludzkość za to zapłaci!!!

 • Link do komentarza avalon niedziela, 06 czerwca 2021 00:31 napisane przez avalon

  Zamiast szkaradnych bloczydeł w których wynajmują żałosne klitki ludzie bez zameldowania w Gnieźnie powinny powstawać wyłącznie domy jednorodzinne. Niech deweloperzy budują domy, nie sowieckie bloczydła. Liczba ludności nie będzie drastycznie spadać - za kilka lat Gniezno będzie miało mniej niż 60 tysięcy mieszkańców. Odbija się to na budżecie miasta i jego stanie finansowym.

 • Link do komentarza Batman piątek, 04 czerwca 2021 12:50 napisane przez Batman

  Na szczęście są lepsze działki do wyboru,bo żadna rewelacji mi mieszkać jak w koło się wszyty wybudują w skupieniu gdzie jeden na drugiego będzie patrzył wilkiem zero prywatności jak w bloku i zero rozwoju

 • Link do komentarza krytyka kulinarna piątek, 04 czerwca 2021 08:39 napisane przez krytyka kulinarna

  właściwie działki poszły w ręce dwóch osób -

 • Link do komentarza pytacz czwartek, 03 czerwca 2021 23:19 napisane przez pytacz

  Remigiusz, a podaj podstawę prawną, na bazie której w przetargu należy zakazać udziału tej samej osoby co w poprzednim?

 • Link do komentarza Artur Tiger Wiernowolski środa, 02 czerwca 2021 21:34 napisane przez Artur Tiger Wiernowolski

  Budasz się cieszy. Będą kolejne króliki.

 • Link do komentarza Obserwator środa, 02 czerwca 2021 20:48 napisane przez Obserwator

  Oczywiście ceny plus Vat.

 • Link do komentarza Remigiusz środa, 02 czerwca 2021 18:20 napisane przez Remigiusz

  Wszystko fajnie pięknie szkoda tylko że zakupili te działki developerzy a nie osoby indywidualne powinno być ograniczenie jedna osoba wygrywa przetarg i kolejnej działki nie powinna licytować ale niestety realia są inne

 • Link do komentarza Genek środa, 02 czerwca 2021 18:09 napisane przez Genek

  No to ziemia poszła w górę. Działki bez mediów, z dala od centrum miasta i takie ceny!

 • Link do komentarza Pikusg środa, 02 czerwca 2021 13:40 napisane przez Pikusg

  Bardzo się cieszę na nowych mieszkańców osiedla pustachowa. Będziemy mogli w końcu coś zrobić z tymi śmierdzącymi mieszkańcami którzy palą śmieci

 • Link do komentarza Obserwator środa, 02 czerwca 2021 09:41 napisane przez Obserwator

  Gratuluje kupującym

 • Link do komentarza Stach środa, 02 czerwca 2021 09:13 napisane przez Stach

  To nie wszystko, bo przecież jeszcze chyba do ceny dochodzi 23% VAT?!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane