Wydrukuj tę stronę
środa, 09 czerwca 2021 09:09

Przebudowa ul. Wolności - prace postępują

 

Prace na zamkniętym odcinku ul. Wolności cały czas postępują - spora część prac jest już wykonana zarówno w obrębie chodników, jak i jezdni.

Obecnie trwa realizacja najdłuższego odcinka ul. Wolności, która została poddana gruntownej przebudowie. Inwestycja realizowana na odcinku między ul. Grunwaldzką a ul. Armii Poznań przewidziana została na pierwszym etapie prac, które mają potrwać w sumie do wiosny 2022 roku. 

Na remontowanym aktualnie odcinku wykonano już znaczną część chodnika i przyszłej ścieżki rowerowej po północnej stronie drogi. Na podobnym etapie realizacji znajduje się chodnik w południowej części ulicy. Zakończone zostały również w większości prace podziemne, a na sporym odcinku wykonano już podbudowę pod nową jezdnię. Obecnie prace w głównej mierze koncentrują się na fragmencie bliżej ul. Grunwaldzkiej, gdzie jest jeszcze sporo do wykonania.

Aktualny, pierwszy etap prac przewidziano początkowo do zakończenia na przełomie czerwca i lipca. Kolejnym remontowanym odcinkiem ma być znacznie krótszy fragment między ul. Witkowską a ul. Armii Poznań. Ma on być przebudowany w okresie od lipca do sierpnia br.

 

Galeria

12 komentarzy