Jesteś tutaj:Gospodarka Dwie kamienice zyskały nowe elewacje
środa, 16 czerwca 2021 08:30

Dwie kamienice zyskały nowe elewacje

 

Kolejne dwa budynki wielorodzinne, znajdujące się w zasobie miejskim i stojące naprzeciwko siebie, zyskały nowe elewacje.

W ostatnim czasie wykonane zostały prace obejmujące remont ścian frontowych dwóch kamienic stojących przy ul. Czystej 5 i Czystej 2b. Obie nieruchomości, należące do Miasta Gniezna, przez lata należały do tych, których elewacje były zabrudzone, a kolory wyblaknięte. 

Oba budynki zostały poddane konserwacji ścian, wypełniono brakujące lub uszkodzone tynki, a następnie nałożono nową kolorystykę. Dodatkowo częściowo wymieniona została stolarka okienna, a w przypadku kamienicy przy ul. Czystej 5 także wykonano nowe balustrady na balkonach. 

Remonty elewacji kamienic, należących do Miasta Gniezna, objęły także ścianę boczną budynku przy ul. Chrobrego 8. Obecnie też podobne prace trwają przy innych kamienicach, należących do prywatnych właścicieli.

5 komentarzy

 • Link do komentarza mieszkaniec centrum czwartek, 17 czerwca 2021 22:43 napisane przez mieszkaniec centrum

  Dwie jaskółki nie czynią wiosny!

 • Link do komentarza sio_partia czwartek, 17 czerwca 2021 08:23 napisane przez sio_partia

  Miasto czy też inny właściciel ponosi koszty renowacji a potem idiota mieszkający na najniższej kondygnacji wchodzi przez okno do mieszkania. Ma to miejsce we wcześniej odnowionej kamienicy przy Czystej 2.

 • Link do komentarza Mieszkaniec środa, 16 czerwca 2021 16:50 napisane przez Mieszkaniec

  Pięknie. Mam nadzieję, że ludzie uszanują.

 • Link do komentarza Rafał środa, 16 czerwca 2021 13:24 napisane przez Rafał

  Wszystko ładnie, pięknie,tylko dlaczego w naszym kraju króluje beznadziejna pasteloza?

 • Link do komentarza DANIEL78 środa, 16 czerwca 2021 10:25 napisane przez DANIEL78

  Psełdo grafika jak znając życie zaraz się pojawi.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane