Jesteś tutaj:Gospodarka Baseny letnie zostaną otwarte dopiero w sierpniu
wtorek, 06 lipca 2021 10:45

Baseny letnie zostaną otwarte dopiero w sierpniu

 

Dopiero na początku sierpnia mają zostać uruchomione baseny, które powstają przy ul. Spokojnej w Gnieźnie. Urząd poinformował iż wykonawca przesunął termin ukończenia inwestycji.

Baseny letnie, które powstają na os. Ustronie, miały zostać otwarte z początkiem sezonu letniego, jeszcze w czerwcu br. Prace przy nich jednak cały czas trwają, choć same główne obiekty już powstały. Jak obecnie informuje Urząd Miejski, termin otwarcia basenów został przesunięty na początek sierpnia br. 

Umowa na budowę basenów odkrytych przy ul. Spokojnej została podpisana z firmą AS Produkt z Małej Nieszawki koło Torunia jeszcze w grudniu 2020 r. Sama inwestycja rozpoczęła się jednak znacznie później niż wynikało to z przedstawionego przez Wykonawcę harmonogramu, bo dopiero w marcu a nie, jak założyła firma AS Product, w lutym 2021. Wykonawca powstałe opóźnienie tłumaczył złymi warunkami pogodowymi. Przesunięcie terminu rozpoczęcia budowy, przełożyło się bezpośrednio na termin zakończenia wszelkich prac. Dodatkowo, w trakcie prowadzenia robót, wykonawca wielokrotnie zmieniał deklarację dotyczącą terminu zakończenia inwestycji, początkowo wskazywał finał robót na koniec maja, później koniec czerwca, następnie połowę lipca, a obecnie początek sierpnia - informuje Urząd Miejski w Gnieźnie.

Jak dalej dodano, obecnie kończą się prace związane z realizacją samych basenów oraz obiektów mieszczących szatnie. Dodatkowo jeszcze trwa realizacja ogrodzenia. Zanim jednak pierwsi pływacy będą mogli wejść do wody, potrzebny jest jeszcze niezbędny rozruch wszystkich urządzeń oraz weryfikacja procedur obowiązujących na tym terenie. 

Koszt inwestycji powstającej przy ul. Spokojnej wynosi 3 mln 360 tys. złotych. Za tę kwotę powstaje kompleks letni, składający się z trzech odkrytych basenów, zjeżdżalni wodnej ze ślizgiem tubowym oraz ślizgiem podwójnym, wykonania hamowni oraz instalacji uzdatniania wody basenowej. Dodatkowo powstała także także infrastruktura towarzysząca z szatniami i sanitariatami oraz parkingiem.

19 komentarzy

 • Link do komentarza Z zielonego wzgórza czwartek, 08 lipca 2021 14:57 napisane przez Z zielonego wzgórza

  @Anno (czyżby ze starostwa?), Tobie rzyg@ć się chce, Pani Jandzie sr@ć, tak więc duecik teatralny macie już dobrany. A tak na poważnie - niezłą macie strategię - jak hurtowo dajecie ciałka i społeczeństwo was krytykuje, wy od razu w histerię i larum, że wszystkiemu winien PiS. Żenada, jesteście śmieszni... Was już od dawna poważnie traktować nie można.

 • Link do komentarza Janusz czwartek, 08 lipca 2021 13:10 napisane przez Janusz

  Aniu, wyjdź spod blasku Budasza. Zobacz, jaki basen ma Września, jakie duże niecki i jaka zjeżdżalnia. To, co powstało przy Spokojnej, to zwykłe brodziki. Taka jest prawda. Za 3,3 miliona powstało coś, co będzie generować koszty za kosztami - samo drewno będzie musiało podlegać ciągłej konserwacji. Ktoś to policzył? A po co się tym w urzędzie przejmować? Byle do końca kadencji!

 • Link do komentarza Ania czwartek, 08 lipca 2021 08:48 napisane przez Ania

  Jak czytam te komentarze pełne jadu, to rzygać się chce. Typowe polskie Janusze. Tylko narzekać i chwalić to co nieznane i przyszłe. Dla oszołomów wierzących w Nowy Ład polecam zgłębienie tematyki finansów. Zwykły Janusz pracujący na etacie tego nie odczuje, ale ludzie chcący coś osiągnąć i prowadzą swój biznes już tak, bo przecież ich można doić. Tak jak cała dobra zmiana PIS doi Polskę. Ale żeby to zobaczyć to trzeba się trochę dokształcić, a widzę że większość tu komentujących nie potrafi tego zrobić, bo wylewanie jadu jest łatwiejsze

 • Link do komentarza obserwator środa, 07 lipca 2021 23:56 napisane przez obserwator

  Ale jaja !

 • Link do komentarza Marek środa, 07 lipca 2021 21:29 napisane przez Marek

  PODPOWIADAM. Te baseny jak najszybciej trzeba zacząć na noc przykrywać plandekami . Po co ? By spadające liście nie zanieczyszczały w nich wody i nie zatykały filtrów pomp, które na okrągło przy wszystkich basenach pracują.

 • Link do komentarza Franek Kimono środa, 07 lipca 2021 18:47 napisane przez Franek Kimono

  Ad. LIDIA - o co chodzi, bo nie bardzo rozumiemy Pani wpis. Przecież mamy człowieka, który zarządza tą drużyną i robi to za nasze pieniądze i z naszego wyboru. Może nie wszystkich, ale tak jest ta demokracja ustanowiona, ze ten wybrany ma służyć nam, i robi to za NASZE pieniądze. Żadna łaska! A Pani każe nam zapierniczać i robić coś "od siebie" Niby jak? Mamy rywalizować za swoje prywatne pieniądze z nieudolnymi rządami wybranych ludzi, którzy zarządzają naszymi pieniędzmi? No i może Pani jest mało świadoma tego, że każda władza musi być poddawana krytyce. I po to służy każde forum. Nikt nie obraża władz, natomiast oceniać mamy nie tylko prawo, ale i obowiązek. Zatem pytam, co takiego dokonał obecny prezydent Gniezna, by podnieść poziom miasta, jako wybitnie historycznego ośrodka, do którego zjeżdżają tysiące turystów? gdyby nie kilku gnieźnieńskich restauratorów i ich ( nie wszystkie wprawdzie),letnie ogródki, to nasze miasto wyglądałoby jak wymarłe. Nawet woda w tej niby fontannie nie sika. To ma być rozwój miasta?

 • Link do komentarza wilk środa, 07 lipca 2021 15:29 napisane przez wilk

  Kwota tych baseników powala!!! Jednak są pieniądze na wymysły tej władzy zwanej drużyną - sitwą Bjudasza !!Coś mi się zdaję,że w sierpniu też się przeciągnie i będą otwarte ......później,może w listopadzie tak jak otwierał Trzaśnięty .......plażę przy Wiśle,za grube pieniądze !!! To wszystko dowodzi,iż samorządy wybrane przez gimbusów,komuno wróć i zwykłych dzbanów powinny dostać jak najmniej pieniędzy z tzw. POLSKIEGO ŁADU,dopóki ludzie nie pójdą po rozum do łepetyny i zaczną w końcu wybierać LOKALNYCH PATRIOTÓW,a nie sprzedajnych ludzi obcemu kapitałowi,.......TARGOWICĘ

 • Link do komentarza rezigiusz środa, 07 lipca 2021 07:59 napisane przez rezigiusz

  Tak dla "zapominalskich" na początku tego pomysłu cena była 1,5 mln zł a jak widać końcowa cena to około 3 mln zł. Resztę proponuje samemu sobie dopowiedzieć

 • Link do komentarza LIDIA środa, 07 lipca 2021 00:35 napisane przez LIDIA

  Czytam te wpisy i aż przykro. Sama krytyka. Ludzie, a może tak sami coś dla Gniezna zróbcie i przestańcie narzekać? Typowa polska postawa: szukanie negatywów i dziury w całym. Jakiej inicjatywy by się nie podjąć, to zawsze zostanie skrytykowana. Czy to Wasz sposób na życie?

 • Link do komentarza Emeryt wtorek, 06 lipca 2021 20:51 napisane przez Emeryt

  Żenada .

 • Link do komentarza Piotr wtorek, 06 lipca 2021 20:44 napisane przez Piotr

  Tak oto publiczne pieniądze są szanowane. Prywatna firma puściła by wykonawcę w skarpetach. To jest tymczasowy słomiany " miś na miarę naszych możliwości" za 3 duże bańki z ogonkiem.

 • Link do komentarza smutny gnieźnianin wtorek, 06 lipca 2021 18:24 napisane przez smutny gnieźnianin

  Cos mi się wydaje, ze te baseny miały być mobilne, czyli na zimę zwijane, a tu widzę, ze jest to stała konstrukcja! Ale i tak dobrze, że otworzą ten basen pod koniec sierpnia, a nie na gwiazdkę. I czym tu się chwalić panie prezydencie?

 • Link do komentarza Marko wtorek, 06 lipca 2021 18:06 napisane przez Marko

  @qter Twoi pisowcy rządzący powiatem wyłonili wykonawcę i nadzorowali budowę estede. Efekt wszyscy znamy. Trzeba było dołożyć ponad 5 mln. Miasto do umownej ceny nie dołoży nic. A za nierzetelne firmy nie odpowiada. Pozostaje się tylko sądzić o kary.

 • Link do komentarza Sli wtorek, 06 lipca 2021 16:36 napisane przez Sli

  czy względem wykonawcy zostaną wyciągnięte konsekwencję finansowe? proszę portal o zdobycie odpowiedzi na to pytanie.

 • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 06 lipca 2021 15:06 napisane przez Mieszkaniec

  Ale mi te baseny. Powiększone baseny ogrodowe obite deskami inaczej tego nie można nazwać. Takie baseny powinny być murowane

 • Link do komentarza zainteresowany kapielą wtorek, 06 lipca 2021 14:42 napisane przez zainteresowany kapielą

  A ilu ratowników będzie dyżurowało na tym basenie ? W jakich godzinach ten basen będzie otwarty ? Czy w soboty i w niedzielę basen będzie otwierany wcześniej ?

 • Link do komentarza pesymista wtorek, 06 lipca 2021 12:56 napisane przez pesymista

  No to poczekamy. Jesienią będzie przynajmniej w basenach więcej liści z pobliskich drzew. A może i kolejna fala pandemii już nadejdzie do Polski i znowu wszystkie baseny .... pozamykają. Także te, jeszcze nie otwarte !

 • Link do komentarza Marek Dener wtorek, 06 lipca 2021 11:37 napisane przez Marek Dener

  A po 15.08. czwarta fala koronawirusa. Minister Zdrowia już ją zapowiedział. Basen zamkną. I po co było wydawać tyle pieniędzy? A tak już na poważnie to mam nadzieję, że wykonawca ma wpisaną do umowy karę za nieterminowe oddanie obiektu.

 • Link do komentarza qter wtorek, 06 lipca 2021 11:23 napisane przez qter

  No cóż, nie POszczęściło się panu Budaszowi, ale jest szansa otworzyć w grudniu tymczasowe lodowiska. W historii Gniezna otwierano już fontannę w listopadzie za prezydentury pana Kowalskiego, więc tradycja zostanie podtrzymana. POwrócił guru nieudacznik i wszyscy jego wyznawcy go naśladują; on nigdy nie był winny, tylko źli doradcy. U nas to samo - winny wykonawca, broń Boże nie Budasz, a ja się pytam kto go wyłonił i kto nadzorował? Gnieźnieńskiej tragifarsy ciąg dalszy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane