Jesteś tutaj:Gospodarka Przęsło wiaduktu z powrotem przesunięte
środa, 14 lipca 2021 10:08

Przęsło wiaduktu z powrotem przesunięte

 

Po ponad ośmiu miesiącach przęsło remontowanego wiaduktu zostało z powrotem przesunięte nad torowisko. Teraz jeszcze będzie trwało jego osadzanie na przyczółkach.

Od środowego ranka przez około dwie godziny trwała operacja przesuwania wyremontowanego i zakonserwowanego przęsła przeprawy. Wiadukt, który od sierpnia ub. roku jest zamknięty, od listopada pozbawiony był stalowej konstrukcji, która została podniesiona i przesunięta na południowy najazd. Tam przez kolejne miesiące podlegała gruntownej konserwacji i wymianie niektórych elementów. 

Od kilku dni trwały przygotowania do operacji przesunięcia przęsła z powrotem na swoje miejsce. W tym celu ponownie zbudowano rusztowanie pomiędzy torami kolejowymi, na których utrzymywany był regularny ruch pociągów. Na tak powstałej konstrukcji osadzono "szyny", po których w środę rano w ciągu niespełna dwóch godzin przesunięto przęsło z powrotem w swoją lokalizację. Teraz ostatnim działaniem będzie osadzenie go na przyczółkach najazdów, które również zostały wyremontowane w ostatnich miesiącach. 

Kolejnym etapem prac będzie wykonanie betonowej płyty nośnej na przęśle, na której pojawi się właściwa nawierzchnia jezdni. Samo przęsło zyskało zielony kolor, a także wymienione zostały balustrady. Na koniec prac i otwarcie wiaduktu przyjdzie jeszcze poczekać do wczesnej jesieni.

 

 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane