Jesteś tutaj:Gospodarka Wkrótce ruszy przebudowa ul. Granicznej
środa, 14 lipca 2021 15:19

Wkrótce ruszy przebudowa ul. Granicznej

 
Wkrótce ruszy przebudowa ul. Granicznej źródło: Google Street View

Jeszcze w tym roku mają zostać wykonane prace na ul. Granicznej na osiedlu Pustachowa, która zostanie przebudowana na niemal całej długości.

Wyłoniony został wykonawca prac, związanych z przebudową ul. Granicznej. Droga na na remontowanym odcinku ma zyskać chodniki, nową nawierzchnię, a także ścieżkę rowerową. 

Docelowo ul. Graniczna będzie główną drogą wlotową z os. Pustachowa do planowanego ronda na ul. Wrzesińskiej, gdzie łączyć się będzie także z nowoprojektowaną szosą prowadzącą w kierunku ul. Witkowskiej. Dlatego też ostatni odcinek przed ul. Wrzesińską na długości kilkudziesięciu metrów nie podlega obecnie przebudowie, gdyż ta ma zostać zrealizowana w trakcie budowy wspomnianego ronda. 

Ogółem obecnie ma zostać przebudowana ul. Graniczna na długości 354 metrów oraz 50-metrowy łącznik prowadzący do kilku posesji niedaleko ul. Wrzesińskiej. 

W ramach inwestycji główne prace obejmą odcinek od ul. Halnej w dół ulicy do końca opracowania przebudowy, gdzie wykonane zostaną instalacje podziemne łącznie z odwodnieniem, a na powierzchni powstanie nowa jezdnia asfaltowa. Ponadto po północnej stronie ulicy na całej remontowanej długości powstanie ścieżka rowerowa o szerokości 2 metrów, również wyłożona betonem asfaltowym. Zostanie ona "ucięta" tuż przed końcem opracowania przebudowy drogi z możliwością jej kontynuacji do projektowanego ronda na ul. Wrzesińskiej. Same chodniki wykonane zostaną z kostki brukowej.

Na odcinku od ul. Pustachowskiej do ul. Halnej istniejący chodnik po południowej stronie nie będzie podlegać przebudowie, podobnie jak jezdnia. Samo skrzyżowanie ul. Granicznej z ul. Halną będzie wykonane z czerwonej kostki brukowej. Mimo iż ul. Graniczna jest dość szeroka, nie przewidziano dodatkowych nasadzeń zieleni.

Na to zadanie Miasto Gniezno planowało przeznaczyć kwotę 1 mln 586 tys. złotych. W przetargu rozstrzygniętym w Urzędzie Miejskim, złożone zostały dwie oferty, z których wybrane zostało konsorcjum firm Firma Budowlano-Remontowo-Drogowa Dariusz Białobrzycki, Firma Usługowo–Handlowa „ANNA” i SERVICE-NET na kwotę 1 mln 645 tys. złotych. Była to najniższa z dwóch ofert (druga była droższa o ok. 200 tys. złotych), które zostały złożone w tym postępowaniu.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Obserwator czwartek, 15 lipca 2021 18:07 napisane przez Obserwator

    Jaką za co i gdzie w jakiej kwocie płaciliście opłatę adiacencką??

  • Link do komentarza Jestem czwartek, 15 lipca 2021 10:52 napisane przez Jestem

    Niby fajnie...A potem pewnie urząd dowali mieszańcom horrendalną opłatę adiacencką za wzrost wartości działki. Jak u nas :(

  • Link do komentarza Artur Tiger Wiernowolski środa, 14 lipca 2021 22:28 napisane przez Artur Tiger Wiernowolski

    Najtańsze - nie znaczy najlepsze. Jaki Włodarz, takie konkursy i analiza złożonych ofert. Za 5 lat remont, bo oferta zawsze najtańsza bez analizy ekonomicznej na min 10 lat, a docelowo powinno być standardem 20 lat.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane