Jesteś tutaj:Gospodarka Przetarg na remont ul. Warszawskiej
poniedziałek, 26 lipca 2021 12:26

Przetarg na remont ul. Warszawskiej

 

W najbliższych miesiącach mieszkańcy centrum będą musieli nastawić się na utrudnienia w ruchu w związku z planowaną wymianą nawierzchni na całej długości ul. Warszawskiej.

Miała być rewolucja w układzie drogowym - po protestach mieszkańców stała organizacja ruchu pozostanie taka sama, jak obecnie. Ogłoszony właśnie przetarg na remont ul. Warszawskiej obejmuje jedynie wymianę nawierzchni na całej jej długości od ul. Stromej aż do ul. Kościuszki.

Docelowo wśród jedynych istotnych zmian, które mają zostać wprowadzone, jest podniesienie dwóch przejść dla pieszych na wysokości skrzyżowania ul. Warszawskiej z ul. Moniuszki oraz przy Placu im. J. Piłsudskiego. Na pozostałych odcinkach dokonane mają zostać prace przy wpustach kanalizacyjnych czy regulacje wysokościowe chodników. Na całej długości ulicy ma zostać ułożona nakładka bitumiczna z zachowaniem ścieku z kostki granitowej, poprowadzonego wzdłuż krawężników. 

Wykonanie wszystkich prac ma przebiegać w trzech etapach, z czego dwa dotyczą samej jezdni - należy się liczyć z utrudnieniami w przejeździe ul. Warszawską z końcem lata i jesienią br.

Przetarg na to zadanie ma zostać rozstrzygnięty w połowie sierpnia br., a na wykonanie ma nastąpić w ciągu stu dni. Oznacza to, że najpewniej pierwsze prace mogą się rozpocząć na przełomie sierpnia i września br.

 

 

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza Pawel czwartek, 29 lipca 2021 13:20 napisane przez Pawel

  Ba dużo dobrze,że nie zamykają warszawskiej! Brawo mieszkańcy,którzy się temu sprzeciwiali!!!

 • Link do komentarza realista czwartek, 29 lipca 2021 10:42 napisane przez realista

  No tak . Skończą się wakacje i zacznie sie normalny ruch samochodowy w centrum a oni zaczną zamykać ulice bo zaczną remont. Też sobie wymyślili termin na remont.

 • Link do komentarza bambo wtorek, 27 lipca 2021 12:35 napisane przez bambo

  Co ze ścieżką rowerową na ulicy Warszawskiej.

 • Link do komentarza sroka wtorek, 27 lipca 2021 06:34 napisane przez sroka

  Straszne. Taka okazja, by zrobić z tej ulicy coś ze smakiem, a tylko prowizoryczna naprawa nawierzchni i koniec. Nawet tego krzywego rynsztoku nie potrafią się pozbyć, tylko go odtworzą. Prowincja.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane