Jesteś tutaj:Gospodarka Poprawiono studzienki na ul. Wolności. Rusza drugi etap przebudowy
poniedziałek, 16 sierpnia 2021 15:31

Poprawiono studzienki na ul. Wolności. Rusza drugi etap przebudowy

 

Urząd Miejski zaakceptował poprawki, jakie zostały wykonane w obrębie studzienek na remontowanej ul. Wolności. Od środy rusza drugi etap przebudowy.

Kilka dni temu informowaliśmy, że wykonawca prac na ul. Wolności został zobligowany do wykonania poprawek w przypadku 30 na 40 studzienek kanalizacyjnych. Po ułożeniu drugiej warstwy asfaltu okazało się iż właśnie w przypadku tylu z nich stwierdzono różnice poziomów. Wówczas informowano nas, że jezdnia nie zostanie odebrana do momentu, aż nie zostanie to poprawione.

W ostatnich dniach wykonawca dokonał poprawek, które polegały na wyrównaniu nawierzchni w rejonie studzienek - niektóre z nich zostały otoczone tzw. kostką płukaną. Jak przekazał nam Urząd Miejski, poprawki zostały zaakceptowane.

Jednocześnie, jak dodano, od środy 18 sierpnia rozpoczyna się II etap przebudowy ul. Wolności - zostanie wyłączony z ruchu kolejny odcinek od ul. Armii Poznań do ul. Witkowskiej łącznie ze skrzyżowaniem ulic Armii Poznań, Wolności, Powstania Warszawskiego.

Magistrat informuje, że odcinek ul. Wolności od ul. Grunwaldzkiej do ul. Armii Poznań zostanie otwarty dla mieszkańców i przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą przy ul. Wolności. Jest to nadal plac budowy, na którym mogą występować utrudnienia w ruchu.

 

 

 

 

7 komentarzy

 • Link do komentarza Kilo sobota, 21 sierpnia 2021 06:38 napisane przez Kilo

  Jakość wykonania pierwszego etapu jezdni oceniam na mierny. Jadąc samochodem wrażenie jest jak na skate parku.

 • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 17 sierpnia 2021 21:32 napisane przez Mieszkaniec

  Dwa tygodnie i studzienki się zapadną, ciekawe kto weźmie za to odpowiedzialność.

 • Link do komentarza T wtorek, 17 sierpnia 2021 18:41 napisane przez T

  Niezła prowizorka

 • Link do komentarza Janamare wtorek, 17 sierpnia 2021 18:23 napisane przez Janamare

  Zwienczenie studni dla tej kategorii ruchu "wianuszkiem" kostki betonowej świadczy o żenującym poziomie wiedzy technicznej nadzorujących. Takiego rozwiazania z zastosowaniem kostki ktora nadaje się maksymalnie na ściezki rowerowe i polożonej na byle czym bo wlaz by go wyluzować i podnieść to trzeba rozebrać minimum 15cm w głąb konstrukcji
  nie przewidują żadne normy techniczne. Skończy się jak na Rosevelta lub Orzeszkowej tj. duże pieniadze i mizerny efekt. Tam prawie kazda studnia do poprawy i zero reakcji w okresie gwarancyjnym. Proponuję zatrudnic mieszkancow z poziomicami zamiast rzekomych inspektorów.

 • Link do komentarza Filip wtorek, 17 sierpnia 2021 12:07 napisane przez Filip

  a kiedy ul. Konikowo?

 • Link do komentarza rowerzysta wtorek, 17 sierpnia 2021 07:17 napisane przez rowerzysta

  Teraz to dopiero będzie Sajgon. A którędy będą teraz jeździły ciężarówki amerykańskiej armii? Przez las?

 • Link do komentarza yemplariusz poniedziałek, 16 sierpnia 2021 20:09 napisane przez yemplariusz

  Nie wierze w te urzędnicze odbiory, ten cały urzędniczy nadzór budowlany, odbiór powinien dokonać mieszkaniec, który odkrył ta całą fuszerkę.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane