Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 16 sierpnia 2021 15:31

Poprawiono studzienki na ul. Wolności. Rusza drugi etap przebudowy

 

Urząd Miejski zaakceptował poprawki, jakie zostały wykonane w obrębie studzienek na remontowanej ul. Wolności. Od środy rusza drugi etap przebudowy.

Kilka dni temu informowaliśmy, że wykonawca prac na ul. Wolności został zobligowany do wykonania poprawek w przypadku 30 na 40 studzienek kanalizacyjnych. Po ułożeniu drugiej warstwy asfaltu okazało się iż właśnie w przypadku tylu z nich stwierdzono różnice poziomów. Wówczas informowano nas, że jezdnia nie zostanie odebrana do momentu, aż nie zostanie to poprawione.

W ostatnich dniach wykonawca dokonał poprawek, które polegały na wyrównaniu nawierzchni w rejonie studzienek - niektóre z nich zostały otoczone tzw. kostką płukaną. Jak przekazał nam Urząd Miejski, poprawki zostały zaakceptowane.

Jednocześnie, jak dodano, od środy 18 sierpnia rozpoczyna się II etap przebudowy ul. Wolności - zostanie wyłączony z ruchu kolejny odcinek od ul. Armii Poznań do ul. Witkowskiej łącznie ze skrzyżowaniem ulic Armii Poznań, Wolności, Powstania Warszawskiego.

Magistrat informuje, że odcinek ul. Wolności od ul. Grunwaldzkiej do ul. Armii Poznań zostanie otwarty dla mieszkańców i przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą przy ul. Wolności. Jest to nadal plac budowy, na którym mogą występować utrudnienia w ruchu.

 

 

 

 

Galeria

7 komentarzy